necatikavlak03 @ hotmail.com

Sevgili; Cumhuriyet Çocukları, değerli  Atatürk Gençliği; kökleri Altay’lara uzanan, Ergenekon destanı yazan; Türk Milliyetçileri!

Ulusalcı Vatanperver  ve de Anadolunun 7. Bölgesinde yaşayan, Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle, “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyebilen: değişik kültür ve etnik kimliği benimsemiş,  “Aziz Türk Milleti”!

Bu yazımda, aydınlanmış  insanların asırlardır bildiği, aydınlanmak istiyenlerin tanışmak için can attığı “SIR”dan  söz etmek istiyorum.

Sır  da nereden çıktı diyenlerin yüzündeki gülümsemeyi görüyor, dudağından dökülen soru işaretli cümleleri işitiriyorum

Tarih boyunca, bir çok  adem oğlu  “SIR”la tanışmış. Onu yakın dost ve arkadaş edinmiş!  Hata Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Babil’in Asma Bahçeleri’ni “SIR’I” bilenler yaratmış.

Ayrıca ” Hz Adem, Hz İbrahim, Hz Musa, Hz İsa, Hz Muhamed’ ’”  ve  adını bile bilmediğimiz bir rivayete göre 124 bin peygamberde sır sahibiymiş.

Filozof ünvanı verdiğimiz bir çok bilim ve ilim adamı, felsefeci dediğimiz düşünürler, .Veliler, Evliyalar, şairler de var, sır’ı bilenler arasında.

Çığ gibi yeni  bir nesil doğuyor; “Sır”ın aydınlattığı bilim dünyasına! 

Elbette Nebilikle şereflendirilen, nübübet verilen, Peygamberlikle şereflendirilelerin o unvanları da inkar etmiyor bilim!

Bilmin  hedefinde:unvanların  ucunda var olan gerçeğin altını çizmek; güçlü bir projöktörle, bilişim çağına ışık tutup, yolu  aydınlatmak var.  

Sır’ı öğrenmez, bilimden ayrı düşerse insanlık; bilenler bilmeyenleri, özellikle islam dünyasında; şimdi olduğu gibi, bundan sonrada, koyun sürüsü yerine koyma ve sürüye çobanlık etme cehaleti sürecek, insanlık karanlığa yolculuk edecek!

 Allah’ın Halife olarak yarattığı,  insanları kul; kendilerini halife diye yutturacak  maymunlar türüyecek, muhasır medeniyete giden yolda saman yanacak,  her yer toz duman olacak.

Bilirsiniz” Kurt Dumanlı Havayı Sever” atasözü bizim.

 Şimdi lafı daha çok uzatmadan, sadede gelelim.  

Öncelikle, bu yazıyı yazmaya neden ihtiyaç duyduğumu açıklamalıyım.

Anadolu’nun çok ama pek çok değerli ve mümtaz  İnsanları! Hepimiz biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti  iyi yönetilmiyor.

İktidarı elinde bulunduranların Atatürk karşıtlıkları, Cumhuriyete olan sadakatsizlikleri, parlamenter rejimi içilerine sindirememişlikleri, milletimize kan ağlatan terör örgütleriyle yan yana, iç içe basına düşen: resim, video ve benzeri neşriyatları paylaşarak;kimimiz bilerek bir çoğumuz da bilmiyerek, paylaşım yaparken; devleti yönetim biçimlerini,  iktidar anlayışlarını, rejime karşı tavırlarını: onaylamadığımız ve paylaşdığımız düşüncenin, değirmenine oluk oluk su taşıyoruz.

Kim mi Diyor?

Filozof Bob ProcTor, Metafizikçi Dr Joe Vıtale, Girişimci ve Parakazanma uzmanı John Asaraf, Filozof Dr, JOHN DEMARTINI veya Psikolog Dr DENIS WAITLEY vs vs o kadar çok ki, hangi birisini Sayayım?

Elbette epsini saymayacak, isimlerin verdiğim aydınlanmış bilim adamlarından birkaç örnekle yetineceğim.

İşte kim diyor, sorusuna kısa birkaç  cevap!

BOB PROCTOR Diyor ki ,“muhtemelen yerinizde oturmuş “sır nedir?” diye merak ediyorsunuz”.

Ve devam ediyor:

 “Hepimiz mutlak bir güçle çalışırız. Hepimiz kendimizi aynı yasalarla yönlendiririz. Evrenin doğal yasaları o kadar kesindir ki, uzay mekikleri yapmakta zorlanmayız. İnsanları Aya gönderebiliriz ve iniş anını saniyelik hesaplarla ayarlayabiliriz.”

“Her nerede olursanız olun, İster Hindistan, ister Avusturalya,, Yeni Zelanda, Stockholm, Londura, Toronto, Montreal ya da New York olsun hepimiz aynı güçle çalışırız”.

Tek bir Yasa’yla.

Çekim yasası.

 Sır, Çekim Yasasıdır!”

“Hayatınızda yaşanan her şeyi siz kendiniz, hayatınıza çekiyorsunuz. Ve bunları aklınızdaki imgelerin etkisi sayesinde çekiyorsunuz. Önemli olan ne düşündüğünüz. Aklınızdan ne geçiriyorsa onu kendinize çekiyorsunuz.”

Mıke Dooley’da: “Düşünceler somutlaşır” diyor…

John ASSARAF “En çok neyi düşünüyorsanız o o olursunuz, aynı zamanda en çok neyi düşünüyorsanız onu çekersiniz”.

BOB PROCTOR: “Eğer bir şeyi zihninizde canlandırabiliyorsanız, onu elinizle de tutacaksınız demektir” demiş.

Zannedersem anlatmaya çalıştığımı gerçeği ucundan kıyısından da olsa bir nebze olsun aydınlattığımı ifade edersem yanlış olmaz.

 Kaldı ki: Farkındalığın yazarı OSHO,  Sahip Olmak Ya Da Olmamak’ın yazarı  ERICH FROM, Şimdidin Gücü’nün yazrı

ECKHART TOLLE hep aynı şeyi yazıyor ve okuyucusunu uyandırmaya çalışıyor.

Milletin uyanmasını istemeyenler kim biliyor musunuz?  Diyanet işleri başkanlı başta olmak üzere, Türkiye’yi yöneten ve kendilerine muhafazakar diyen devşirmeler. Kalemim edebinden devşirme dedi! Okuyucu  o sözcük yerine aynı anlama gelen zenginleştirilmiş sözcükler koyabilir.

Farkındamısınız?  Türkiye’yi 2 bin 2 yılından beri,  aynı kadrolar yönetiyor! Bu  kadro iktidara geldiğinde; 81 İlden sadece birkaç ilde  OHAL uygulaması kalmıştı. Ve iktidarın 15. Yılında  Türkiye geneli ve 81 il OHAL’SİZ  ile yönetilemez hale gelmiştir.

Sözün özü ne diyorum biliyormusunuz, kılavuzu karga olanları, sosyal medyada paylaşmayalım. Onları aklımıza getirip, çekim yasası alanına almayalım. Bu memleketi onlardan daha iyi yöneeceğine inandığımız kimseleri düşünelim, paylaşalım.

Hatta biraz daha ileri gidelim, haber bültenlerinde de iktidar konuşmacılarına yer vermeyelim. Göreceksiniz ki hem biz rahat edeceğiz hem onlar küçülecek yok olup gidecekler.