necatikavlak03 @ hotmail.com

 

Çok sert  kelime ve cümle var bugün menüde! Belki tadı damağımızda kalacak, belkide, dişlerimizi kıracak!

Onun için dikkatli çiğnemeli,  iyice hazmetmeli ve ondan sonra yutmalıyız.

Yazı başlığını önce,  Dindarlık= Ahlaksızlık mı diye koymuştum, sonra içimdeki  o ses, Dindar(?)lık  Gayrimüslim  Kökenlilere mi Kaldı diye değiştirdi.

Neden bu başlıklar ön plana çıktı,  kısaca izah etmeliyim.

Biliyorsunuz, dinle yatan; dinle kalkan bir iktidar  iş başında.

Din konusunda çok da iddialı,  neredeyse, bu memlekette onlardan  başka dindar olan yok ! 

Küçük çocuklara format atıyorlar diyerek, genç nesle; milli kimliğini kazandıran “ANDIMIZI” kaldıran ve söylenmesini yasaklayanlar: “Dindar Nesil  Yetiştireceğiz” diyerek çok iddialı bir laf ettiler.

Başarabildiler mi?

Bu soruya  cevap vermeden önce, birkaç haberi başlığını tırnak içinde paylaşmalıyım.

 - İsterseniz, basında en çok yer alan ve ses getiren  ;  Ensar Vakfında 10 öğrenciyi hatırlayarak  girelim söze. Haberin detayları biliyorsunuz bizim işimiz değil.

- Sonra  Manisa Lisesi Okul Müdürü 46 yaşındaki R.K. hakkında okulda görevli kadın memur T.K.'ya elle cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla idari soruşturma başlatıldı haberiyle devam edelim yola.

- Kasım ayı içinde gazetelere manşet olan, Trabzon’da  Aile ve  Sosyal  politikalar İl Müdürlüğün’de 35 yaşındaki SH 6 yaşında 6 kız çocuğuna tacizde bulundu.

- Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni C.G. (42), kız öğrencisine istismardan görevden uzaklaştırıldı(13 Kasım Cumhuriyet)

- Ve de Adıyaman İl’i  Gerger ilçesin’deki imam Hatip lisesi (76) öğrencisine yapıldığı iddia edil haberin basına sızması da tuz biberdir ;“Dindar Nesil Yetiştireceğiz” iddiasına…

Elbette yazdığım çirkin, çirkin olduğu kadar ahlak anlayışından da yoksun olan eylemler basına sızan; resmi kayıtlara ve manşete düşenlerdir.

Kim bilir iktidar eliyle üstü örtülen, basına yansıması önlenen ne kadar çok hadise  saklı örtünün altında.

Televizyoncu, yönetmen KRT TV Genel Yayın Koordinatörü Ferit Atay, Adıyaman’da bir imam hatip  lisesinde  ki 76 öğrenciye yönelik cinsel istismarın haberini verirken son  yıllarda, cinsel taciz olaylarındaki artışın %700  olduğunu, altını çizerek açıkladı.

Yıllık  suç istatistikleri şeffaf bir yönetim anlayışıyla paylaşılsa, gerçeklerin bu gün basına yansıyandan çok daha fazla olduğu görülecektir.

Adıyaman’da ki olayla ilgili olarak “Tacizi duyuranlara baskı yapılıyor” iddiası da basına yansıyan haberler  arasında.

Hani “Dindar Nesil Yetiştireceğiz” diyenlerin verdikleri söz nerede kaldı? Aslında onların

hedefindeki dindarlık anlayışı, iktidarı elinde bulunduranlara; sorgusuz sualsiz teslimiyet, biat ve de kulluk etmeyle eş anlamlı olmalı.

Halbuki ki, İslamiyette Allah’tan başkasına kulluk eden; şirke girer ve de kendi eliyle ebedi hayatını  tehlikeye atar.

Kuşağının en yetenekli ve en popüler oyuncusu olan  sanatçı  Şebnem Bozoklu, diyor ki “Cinsiyetçilik bizi öldürecek”

işte  üç kelimeden oluşan bir cümle; mevcut iktidarın dindarlık karnesi.

Finalde son parkuru koşarken; 23.10.2016’da kaleme aldığım Bazen İnsan Kendi Kendini de Okumalı  Başlığı ile yayına giren yazımda  Oğuz Kağan Göktürk’ün “Türkiye’de Kim Kimdir” e kitabından söz etmiştim.

Göktürk, yazdığı  e-kitabında;  bu  gün iktidar olanların  açık etmedikleri gerçek kimliklerini; çok çarpıcı bir biçimde: belgelerini de yayımlayarak ortaya koymuş!

 Netice  itibari ile İslam ad ve kimliğini kullanarak , makam mevki mal mülk edinenlerin, aslında gayrimüslim kökenli olduklarını da yazmaktan çekinmemiş.

Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve gazetelerle manşet olan haberleri, kendi çevrenizde  gözlemlediğiniz  olayları da birleştirerek değerlendirelim. Yaşanan onca olayın,İslamlıkla, Müslümanlıkla, dinle imanla bir bağı var mı birlikte görelim.

İsterseniz Yüce Kitabımız Kur’anı kerimden  NEML suresi 19’ncu ayete  bir göz atalım. Mealen “ sahi siz kadınları bırakıp, şehvet için mutlak erkeklere mi gideceksiniz? Doğrusu siz ne yaptığınızı bilmez  bir kavimsiniz.”

Bu ayetin Helak edilen Lud kavmini anlattığını  söylemeye gerek yoktur zannedersem.

Bir kere daha tiksindim,“Dindar Gençlik Yetiştireceğiz” diye yola çıkan; normal liseleri de imam hatipleştirmek-le övünen, sözüm ona dindar geçinen ve de çocuklara tacizin önünü açan: dinsiz imansız ve ahlaksızlardan.