Olay, Çınartepe Mahallesi Baruthane Sokak’ta dün meydana geldi. Hilmiye Demirtürk ve yaklaşık bir yıl önce cezaevinden çıkan oğlu Burak Demirtürk’den haber alamayan yakınları evlerine gitti. Açık kapıdan içeriye giren yakınları Hilmiye ve Burak Demirtürk ile Safiye Geyik’in yerde cesetleriyle karşılaştı. Gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemede 3 kişinin tabancayla başlarına birer kurşunla vurularak öldürüldükleri belirlendi.


TESLİM OLDU

Olayın şüphelisi olarak aranan Burak Demirtürk’ün arkadaşı Hasan Köroğlu, bu sabah saatlerinde polise teslim oldu. Sağlık kontrolünden geçirilen Hasan Köroğlu’nun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ndeki sorgusu sonrası cinayet itiraf ettiği belirtildi.

Polisin yaptığı araştırmada iddiaya göre Hasan Köroğlu, 2 yıl önce tanıştığı Bursa’da oturan Safiye Geyik ile birlikte Zonguldak’ta yaşamaya başladı. Safiye Geyik, kısa süre önce Hasan Köroğlu’nu terk ederek arkadaşı Burak Demirtürk ile konuşmaya başladı. Bunu öğrenen Hasan Köroğlu ile Burak Demirtürk’ün araları açıldı. İki arkadaş olaydan 3 gün önce de Hasan Köroğlu’nun, Burak Demirtürk’ten borcunu ödemesini istemesi üzerine kavga etti.

Arkadaşı ile eski sevgilisi arasında gönül ilişkisi olduğunu düşünen Hasan Köroğlu, dün evde bu olaylar yüzünden çıkan tartışmada cinnet getirip Safiye Geyik, Burak Demirtürk ve Hilmiye Demirtürk’ü tabancayla başlarından birer kurşunla vurarak öldürdü.

ANNE VE OĞLU TOPRAĞA VERİLDİ

Safiye Geyik’in cenazesi, toprağa verilmek üzere Bursa’ya gönderilirken, Burak Demirtürk ve annesi Hilmiye Demirtürk’ün cenazeleri, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak Baştarla Mahallesi Camii’ne götürüldü. Anne ve oğlunun cenazeleri, öğlen kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

‘EVLİLİK HAZIRLIĞI YAPIYORDUK’

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ndeki ifadesinde cinayeti itiraf eden Hasan K., arkadaşı Burak Demirtürk ile Safiye Geyik’in arasında ilişki olduğundan şüphelendiğini söyledi. Safiye ile 2 yıldır birlikte olduklarını ve evlilik planları yaptıklarını anlatan Hasan K., şöyle dedi:

“Safiye eşinden boşandıktan sonra 1 yıl evlenememe yasağı vardı. Onun için evlenemedik. Evlilik hazırlığı yapıyorduk. Birlikte tuttuğum evde yaşıyorduk. Bir süre önce evi terk ederek Bursa’ya ailesinin yanına döndü. Ben Burak Demirtürk ile aralarında gönül ilişkisi olduğunu düşünüyordum. Onu kiraladığım araçla Bursa’dan alıp sabah Burak’ın evine gittim. Orada otururken aralarında ilişki olup olmadığını sordum. Cevap veremeyip afalladılar. İkisi de sorularıma tereddüt edince bir anlık sinirle yanımda getirdiğim tabancayla vurdum. Beni kandırdılar ve aldattıkları için onuruma yediremedim. Safiye kapıyla doğru kaçmaya çalıştı. İlk onu vurdum. Sonra Burak’ı vurdum. En son annesini vurdum. Sonra araçla Rat Mahallesi’ne kaçtım. Arabayı bıraktım. Geceyi bir evin kömürlüğünde geçirdim.”

Polis, Hasan K.’nın evinde arama yaptı. Ardından ek gözaltı süresi alınan Hasan K., tekrar emniyete götürüldü. Hasan K.’nın yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

DHA