Adana'da 1000 polisle kaçakçılık operasyonu

ADANA Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü, kaçakçılara yönelik kent merkezinde 32 adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenledi. 1000 polisin katıldığı operasyonda, 12 kişi gözaltına alırken, çok miktarda gümrük kaçağı sigara, cinsel uyarıcı hap ve sahte içki ele geçirildi.

KOM ekipleri, kaçak ve sahte malzemelerin bulunduğu 20'si işyeri 12'si ev olmak üzere toplam 32 adrese Asayiş, Narkotik, Çevik Kuvvet, Özel Harekat, Güvenlik, Terörle Mücadele ekipleriyle eş zamanlı baskın yaptı. Çevik Kuvvet polisleri sokak girişte güvenlik önlemi alırken, Özel Harekat Timleri ise direnişin yaşanabileceği adreslerin kapılarını koç başı ile kırarak girdi. Polisin arama yaptığı evlerden birinde, sokağı ve evin girişini net olarak görmeyi sağlayan güvenlik kameralarını olması dikkat çekti. Ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 12 kişiyi gözaltına polis, çok miktarda gümrük kaçağı sigara, cinsel uyarıcı hap ve sahte içki ile 1ruhsatsız av tüfeği ele geçirdi.

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin sorgusu devam ediyor.

Adana'da 1000 polisle uyuşturucu operasyonu

ADANA'da torbacı adı verilen uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenleyen Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, sokakları didik didik aradı. 3 kilo esrar ele geçiren polis 15 satıcıyı gözaltına aldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Terörle Mücadele ile Asayiş şubelerinden de destek alarak yaklaşık 1000 polisle, merkez Yüreğir İlçesi'nin Çamlıbel Mahallesi'ne baskın yaptı. Uyuşturucu satıcılarının yoğun olarak kullandığı ileri sürülen Çamlıbel Bulvarı'nı ablukaya alan polis, caddedeki işyerleri ve evlere girdi. Çöp yığınları, odunluklar, barakalar, refüjdeki ağaçlar ve altındaki çiçeklerden, duvarlardaki tuğla deliklerine kadar her yer narkotik köpeklerle arandı.

SATIŞA HAZIR 3 KİLO ESRAR

Operasyonun güvenliğini sağlayan yüzleri maskeli, çelik yelekli ve ellerinde uzun namlulu silahlarla bekleyen sivil polisler çevrede kuş uçurtmadı. Üzerlerindeki kıyafetlerle ilgi odağı haline gelen Özel Harekat Timleri ise çocuklarla şakalaşıp, gergin havayı yumuşatmaya çalıştı. Ekiplerin yaptığı aramalarda satışa hazır 3 kilo esrar ele geçirildi. Ara sokaklara girerek kaçmak isteyen 15 torbacı ise yakalandı.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.