"Bir dindar dövme sopası olarak pedofili" başlıklı köşesinde Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak, Karaman'da 10'ü raporla sabit 45 çocuğa tecavüzle adı anılan Ensar Vakfı skandalını köşesine taşıdı.

Tecavüz skandalını "sapık bir öğretmen" ile sınırlayan Albayrak, pedofili suçunun AKP öncesinde olduğunu söyleyerek aklama girişimine başladı.

Özlem Albayrak, "Dolayısıyla, pedofili AK Parti'yle, Ensar Vakfı'yla ya da dindarlarla yaşıt ya da sadece Türkiye'de rastlanan bir suç değil; ama bazıları öyleymiş gibi yapıyorlar. Hatta neredeyse pedofiliyi hükümet devirmek, Cumhurbaşkanı karalamak için bir araca dönüştürdüler" dedi.

Haberin ardında Twitter'da açılan İngilizce hashtag'lara dikkat çeken Albayrak, "Bu alışkanlığın; yani twitterda “stop something in Turkey” başlıklarının açılmasının Gezi döneminden kaldığı açık. Bu aşağılık kompleksinin, kuyruğunu sallayarak sahibine hizmet eden, atılan topu getirince ödül bekleyen sömürge aydını tavrıyla ilişkisi de ortada" ifadelerini kullandı.

Albayrak, şöyle devam etti:

"Derdinizin çocuk istismarını önlemek değil, dindarları dövmek olduğu bal gibi ortada, çünkü Nesin Vakfı'ndaki istismar iddiaları karşısında kulağınızın üstüne yatıyor, Ensar'la ilgili iddiaları bırakın eleştirmeyi, hükümetle ilişkilendirerek dünya gündemine taşımaya çalışıyorsunuz.
Sahiden acınacak haldesiniz…"