E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yani VBS mobil uygulamasını kullanmak için cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. VBS mobil uygulamasını cihazı indirmeye uygun olan herkes kullanabilir. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile ilgili merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz.

Veliler için oldukça kolaylık sağlayan öğretmenlerin öğrencilerin notlarını ve devamsızlık bilgilerini girdiği VBS'yi kullanmak çok basittir. Veli Bilgilendirme Sisteminin mobil uygulaması ile veliler çocuklarının devamsızlıkları, sınav tarihleri ve notları gibi birçok bilgiye ulaşabilirler. E-Okul giriş bilgileri ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz.

E-Okul girişi yapmak oldukça kolaydır. İlk yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklamanız. Daha sonra açılan sayfadaki 'öğrenci kimlik no' , 'Öğrenci okul no' ve yan tarafında çıkan resimdeki rakamları yazarak giriş tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen ekranda öğrenciyi doğrulamak ve sorulan sorulara göre T.C kimlik no üzerindeki bilgileri girmeniz gerekecek. Bu işlemlerin ardından e-okul öğrenci sayfasına girişini tamamlamış oluyorsunuz.

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

 

E-okul VBS ile nelere bakılabilir?

*Not bilgisi

*Devamsızlık bilgisi

*Sınav Tarihleri

*E-karne

*Sınav başvuru sonuçları

*Şube başarı ortalaması

*Nakil işlemleri

*Ders programı gibi bilgilere bakabiliriz

 

Kaynak: Hürriyet