Prostat kanseri nedeniyle kaldırıldığı hastanede uzun süredir tedavi gören sanatçı Harun Kolçak, sağlığı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  1,5 ay boyunca serumla yaşayan, 3 ayda 13 ameliyat olan ünlü sanatçı, "Hiç pişmanlığın oldu mu?" sorusuna, "Her insan gibi pişmanlıklarım oldu. Çok yıpratmışım kendimi. Özellikle geçmişteki hiçbir şeye kırgımlığım kalmadı. Şu an kimseye kırgın, kızgın değilim. Üzüldükçe kendime zarar veriyorum. Artık hiç kimseyle bir sorunum yok" yanıtını verdi.

"her şeyde bir hayır vardır"

"Hastanede kaldığı günlerde ziyaretine gelmeyen, vefasız olduğunu farkettiğin insanlar var mıydı?" sorusu üzerine Kolçak, "Oldu, ama kafaya takmıyorum artık. Eskiden olsaydı takardım. Her şerde bir hayır vardır. Onlarla vakit kaybetmek istemiyorum. Daha ne kadar bu dünyada kalacağımızı bilmiyoruz, yapmak istediğim çok şey var. İnsanlara mikrofon uzatıp, şarkı söylemeyi çok özledim. Çok bestem var, çok şarkı sözü birikti" şeklinde konuştu.

 

"kadınlar önce gittiği zaman erkekler önce yıkılıyor"

Ünlü şarkıcı, hastanedeyken babasıyla görüşüp görüşmediği hakkında ise "Özel arabayla aldırmayı teklif etmişler ama ‘Harun’u öyle görmek istemiyorum’ demiş. Ben de anladım onu. Kadınlar daha güçlü. Kadınlar önce gittikleri zaman erkekler daha çabuk yıkılıyorlar. Babamla tefonla her gün görüşüyoruz" ifadelerini kullandı.

"her şey yolunda"

Şu an ki sağlık durumunun nasıl olduğu sorulan Harun Kolçak, "Yendim bitti demek yanlış geliyor. O hücreler hep bedende saldırıya hazırlar. Kendine iyi bakmak lazım. Şu an kan değerlerim çok yüksek. Her şey yolunda" dedi.

"son 1,5 ayı hatırlamıyorum"

Harun Kolçak, "Ölümle burun buruna geldim. 1,5 ayı hatırlamıyorum. İlk uyandığımda su istedim. Beni ölüyorum diye hastaneye kaldırmışlar. En son hatırladığım kedilerimi severken çay içip televizyon izlediğim. Sibel beni aramış, telefonum cevap vermemiş. Sonra çilingirle girmiş içeri. Ben buz gibiymişim. Bunun prostat kanseri ile alakası yok. Hastane miktobu. Bununla yetkililerin ilgilenmesi gerekiyor. İnsanları alıp götürüyor. Beni de alıp götürüyordu" diye konuştu.