“Demir Leydi” ve “Anadolu’nun anası” lakabı ile yola çıkacak olan Meral Akşener’e “Topuklu Efe” lakabı da yakıştırıldı. MHP’de Bahçeli’ye bayrak açan muhalefet kanadı “üs” olarak da Genel Merkez’e yakın plazaları seçti. Geçen hafta babaanne olan Meral Akşener Çukurambar’da, eski Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Servet Sazak ise Balgat’taki bir plazadan ofis tuttu.

Partiyi olağanüstü tüzük kurultayına götürmeye çalışan muhaliflerin ortak hedefi en az 500 delegenin imzasını toplamak. Ayrı ayrı kampanya yürüten Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın, Süleyman Sazak ile Selim Kaptanoğlu arasında temas trafiği de yaşanıyor.

TOPUKLU EFE!

MHP yönetiminin “Kongre salonuna giremezler” gözdağına karşı, “Topuklu ayakkabılarımı giyerim, Arena Spor Salonu’na girerim ve kürsüye çıkar konuşurum” diye meydan okuyan Akşener’e yeni lakap takıldı. MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde Denizli İl Başkanlığı yapan İbrahim Ekiz, Akşener’e “Topuklu Efe” adını taktı.

“HIRSIZDAN HESAP SORACAK”

Ankara’da Koray Aydın’ı, İstanbul’da ise Meral Akşener’i ziyaret eden İbrahim Ekiz facebook hesabından “Efe olmak, yürek işidir. Erkeği kadını olmaz. Mangal gibi yüreği olana Efe denir. Eğer bu yürek bir kadındaysa işte ben ona ‘topuklu efe’ derim ve bu yüreğin önünde saygı ile eğilirim. Türk milliyetçilerinin ablası masaya yumruğunu vurmaya, hırsızdan, uğursuzdan, bölücüden hesap sormaya geliyor” açıklamasını da yaptı.