Üniversiteli gençlerin motivasyonunu artırmak hedefiyle Zübeyde Hanım Kültür Merkez'inde gerçekleşen programda konuşan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul İl temsilcisi Mehmet Fatih Kaçır, günümüz dünya düzeninde akıl, ahlak, adalet, aşk gibi kutsal değerlerin bir hükmü kalmadığına işaret ederek, bu değerleri diriltecek gençler yetiştireceklerini ifade etti.

Gençlik için dört ana hedef belirlediklerine vurgu yapan Kaçır, “Bu hedeflerin birincisi, adaletsiz küresel sistemle mücadele etmek, ikincisi dünyanın bütün mazlumlarıyla dayanışma içinde olmak. Üçüncüsü bu ülkenin gençleri olarak, yeni bir kalkınma hamlesine sahip çıkmak. Dördüncüsü ise yeni bir Türkiye ideali taşıyan ve bu ideal için gayret gösteren gençler yetiştirmektir” diye konuştu.

"Vakıfta sorumluluk alarak sosyalleşeceğiz"

TÜGVA sayesinde yeni sosyal bir çevre kazandıklarını söyleyen İstanbul Ünivesitesi öğrencisi İbrahim Çelebican, "Vakıfta sadece entelektüel insanların değil tüm insanların güzel işler yapabilecek, fikrini ifade edebilecek. Sorumluluk alarak sosyalleşeceğiz ve kişisel gelişimimize katkı sağlayacağız" dedi.

Şölende Türk edebiyatının önemli üstatları ve eserleri geceye damga vurdu. Etkinlikte; Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç ve Erdem Bayazıt gibi isimlerin eserleri okundu. Vakıf üyesi üniversiteli gençlerden oluşan müzik grubunun verdiği konser ayakta alkışlandı. Salonun dolması nedeniyle katılımcıların çoğu şöleni ayakta izledi. Öğrencilerin yanı sıra velilerinin de ilgi gösterdiği gençlik şöleni şiir, ezgi ve yarışmaların ardından sona erdi.