Akşam'dan Sebile Ölmez'in haberine göre bunun sebebi makyajın kalıcılığını 3 kat uzatması ve kalınlık yapmamasıdır.

Transparan pudralar likit makyajınıza çok sıkı tutunarak nemli havada bile makyajınızın uzun süre dayanmasını sağlar. Diğer bir özelliği renkli pudraya göre çizgilere daha az dolmasıdır. Ama ya ben size bu şeffaf pudranın farklı şekillerde de kullanılabildiğini söylesem...

Göz kapağınıza bulaşan, gözlerinizin altına akan eyeliner veya kalem başta yağlı ciltlerde olmak üzere herkes için can sıkıcı olabilir. Ancak transparan pudra size yardımcı olabilir. Eyeliner uyguladıktan sonra transparan pudranızı ince bir fırçayla eyelinerınızın üzerine uygulayın.

Sonrasında eyelinerınızın keskin siyahlıkta olmasını istiyorsanız üzerine bir kat daha sürün. Artık eyelinerınız bütün gün akmadan, bulaşmadan ve solmadan duracak. Birçok kadın takma kirpik sevmez çünkü hem yapay hem de takmayı zor bulur. Size transparan pudrayı kullanarak anında takma uzun ve dolgun kirpik edinmeniz için harika bir fikir verebilirim. Kirpiklerinize önce tek kat maskara uygulayın ve ıslakken bir fırçayla üzerine bolca transparan pudra sürün.

Tekrar bir kat daha maskara uygulayın. Muhteşem bir hacim verecektir. Makyajınızı yaptıktan sonra tozutan veya koyu renkli far sürdüğünüzde baz makyajınızın üzerine dökülerek makyajınızı mahveder. Bunun önüne geçmek için birçok kişi göz makyajını önce yapmayı tercih ediyor. Ancak tenimi pürüzsüz gördüğümde daha az makyaja ihtiyacım olduğunu fark ettiğimden önce baz makyajımı tercih ediyorum. İşte size dökülmeyi önlemek için bir öneri daha. Baz makyajınızı yaptıktan sonra gözlerinizin altına bol miktarda transparan pudra uygulayın.

Makyajınızı tamamladıktan sonra büyük pofuduk bir fırçayla pudrayı temizlediğinizde dökülen farları da temizlemiş olacaksınız. rujunuz matlaşır

Mat rujlar çok sofistike bir görünüm sunuyor ancak birçok kişi dudaklarının aşırı kuruduğundan şikâyetçi oluyor. Transparan pudrayla hem rujunuzu matlaştırabilir hem de dudaklarınızın nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Nemlendirici özellikli rujunuzu uyguladıktan sonra bir mendili katlarına ayırın ve tek katını dudağınıza yerleştirin. Transparan pudrayı büyük bir pofuduk fırçayla veya pudra süngeriyle mendilin üzerinden uygulayın. Rujunuz artık mat ve daha kalıcı.

SAÇLARA DA UYGULAYIN

Yağlı bir saçtan o anda kurtulmak için kuru şampuana ihtiyacınız var ancak elinizde o anda kuru şampuan yok. Kuru şampuan benim evimde de oldukça hızlı biten bir ürün. Makyaj çantanızdan Transparan pudrayı çıkartın ve büyük bir fırçayla saçlarınızın dibine bol miktarda uygulayın. İşiniz bittiği zaman saçınızı baş aşağıya çevirin, tarayın ve çalkalayarak silkerek fazla tozdan kurtulun.