Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ilk dönem sınavlarında soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincilerinden olan Afyonkarahisar Kocatepe Ortakolu öğrencisi Fatma Betül Fişne, okulunun gururu oldu.

25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan TEOG sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde açıklandı. Sonuçlara göre 6 dersten 120 sorunun tamamına doğru cevap veren Afyonkarahisar Kocatepe Ortaokulu'nda okuyan Fatma Betül Fişne, adını Türkiye birincilerinin arasına yazdırdı.

Fişne, başarısını düzenli çalışmaya ve iyi ders dinlemeye borçlu olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Özel kurs almadan ve dershaneye gitmeden hazırlandım. Okulumuzun destekleme ve yetiştirme kursları büyük katkı sağladı. Bol bol kitap okudum. Bunun bana çok faydası oldu. Ayrıca kendime bir hedef belirleyerek çalıştım. Her zaman kendime kısa hedefler koyuyorum. İyi dinlenerek düzenli çalışmanın bana başarıyı getirdiğini düşünüyorum. Başarmak için kendinizin de inanması gerekiyor."

Okul Müdürü Üçler Yıldırım ise öğrencilerinin başarısının kendilerini gururlandırdığını vurguladı.

Yıldırım, 2015 mayıs ayından bu yana düzenli olarak çalıştıklarını ifade ederek, "Bunun meyvesini Türkiye birinciliği olarak almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen öğrencimizin ailesine, tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencimizi kutluyorum. Okulumuz öğrencilerimizi bir üst eğitim kurumuna ve hayata hazırlamada ciddi, sistemli çalışmalar yapmakta, ilgi ve becerilerine göre öğrencilerimizi en başarılı olacağı şekilde yönlendirmektedir. TEOG sonuçlarında aldığımız sonuçlar genel anlamda memnuniyet vericidir. İkinci sınav için de aynı çalışma ve özveri ile başarılı olacağımızı umuyorum" diye konuştu.

Öğrencinin büyük başarısından dolayı kendisini altın ile ödüllendireceklerini dile getiren Yıldırım, okul olarak başarılarının devam edeceğini ifade etti.