AK Parti

Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem arasında başlayan tartışmanın ardından Meclis Genel Kurulu'nda yeni bir tartışma daha yaşandı.

Kürsüde konuşurken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'a, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, 'yerli vekil' diye laf attı. Bunun üzerine Akar "Biz de yerli cumhurbaşkanı istiyoruz." diye karşılık verdi. Bu diyaloglar üzerine Meclis bir daha karıştı ve milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

Meclis Genel Kurulu'nda CHP'nin grup önerisi görüşmeleri sırasında yaşanan tartışmanın ardından yeni bir tartışma daha yaşandı. Aranın ardından kürsüye Haydar Akar çıktı. Akar konuşurken Zeyid Aslan laf atmaya başladı. Bu sırada ortam gerilmeye başlandı. TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, birleşime yine ara verdi. Arada tartışma giderek büyüdü. Aslan, Akar'ın üzerine yürüyerek saldırmak istedi. Fakat araya giren milletvekilleri yumruklu kavgayı önledi.

Partililer tarafından sakinleştirilmeye çalışılan AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, "Üç aydır zor dayanıyorum. Artık sabrım kalmadı." diyerek Akar'ı dışarı çağırarak hesaplaşmak istediğini söyledi. Araya giren milletvekilleri, yumruklu kavgayı son anda önledi.