Olay, Yüreğir ilçesinin Dadaloğlu mahallesinde geçen cumartesi-pazar günü bir evde meydana geldi. Olayda Sebahat Aktar'a ait evin bahçesinde bulunan tuvalette bir kişi, Suriyeli 11 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz etti, sonra aynı kişi Suriyeli 9 yaşında bir çocuğu tuvalete getirerek tacizde bulundu. Bir gün sonra 10 yaşındaki H.K.E.'yi tuvalete getirip tecavüz etmeye çalışırken, komşu kızının olayı fark etmesiyle tacizci olay yerinden kaçtı.

Olay mahalleli tarafından polise haber verildi. Polis, alarma geçerek çocuklara tacizde bulunan kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

"ELİNDEKİ POŞET DÜŞÜNCE KURTULDU"

10 yaşında ilkokul 4. sınıf öğrencisi H.K.E., o günden beri zor günler geçirdiğini belirterek şunları söyledi:
"Ben bakkala gidiyordum orada bir adam geldi, 'burada Fatma diye bir kadın oturuyormuş' dedi ben de gittim nerede oturduğunu gösterdim. Sonra 'kapıyı aç' dedi bende açtım sonra 'tuvalete gir sus' dedi ve burada 'dur' dedi. Adam kapıdan bakıyordu sonra komşunun kızı süt almaya gidiyordu, benim elimdeki poşet yere düşmüştü ses çıkınca, kız dedi ki 'anne tuvaletten sesler geliyor' annesi çıkınca adam hemen kaçtı. Ağzımı kapatmıştı kulağımı çekmişti sesim çıkmasın diye 'sus' diyordu. Ben bakkala giderken dedi ki 'elindeki parayı bırak sana büyük para vereceğim' dedi sonra beni oraya götürdü."
 

Küçük kız çok korktuğunu belirterek, "O günden beri hayaller görüyorum rüyama giriyor hep aynı adamı görüyorum, dışarıya çıkamıyorum" diye konuştu.

"EV SAHİBİNİN KIZI OLMASAYDI BEN ÖLÜRDÜM"


Anne Fatma K. ise şikayetçi olduğunu belirterek şunları söyledi: "Bugün benim başıma gelen yarın başkasının başına gelmesin istemiyorum. Allah yüzüme baktı o ev sahibinin kızı olmasaydı bana ölüm lazımdı. Allah başkasının başına vermesin, başkasının başına da gelebilir. O kişi yakalanmasa çok şey yaşanacak, bugün de gittik şahsın resimlerine baktık iki kişi yakalanmıştı onlar değildi. Sonra 3'üncü kişiyi gösterdiler diğer Suriyeli çocuğu da getirip gösterdiler 'bu' dedi, kız da 'bu' dedi. Öğretmeni diyor ki okulda çok sessiz duruyor hiç sesi çıkmıyor. Çantasına beslemesini katıyorum yemiyor anne diyor 'canım hiç bir şey istemiyor.' Gece uyurken bağırıyor uykusunda korkuyor anne geliyor, geliyor diyor. Hastaneye götürmem gerekiyor doktora görünmesi gerekiyor. Sürekli aklımdan hiç çıkmıyor rüyalarıma giriyor kabus görüyorum."
H.K.E.'nin ailenin en büyük kız çocuğu olduğu belirtildi. Kendisinden başka 3 kardeşi daha var. Babası Mustafa E. (42) ise iki yıl önce bir kadın yüzünden çocuklarını ve eşini terk edip gitmiş.