Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Medine'deki Mescid-i Nebevi yakınında, akşam ezanından hemen sonra meydana gelen saldırıda, saldırganın yanı sıra 6 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı ileri sürüldü.

Patlama sonrası olay yerinden dumanlar yükseldiği görülürken, olay yerine çok sayıda ambulans ve polis sevk edildi. Olay ile ilgili resmi makamlardan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Suudi Arabistan Kralı Selman ile telefonda görüştü. Erdoğan, Suudi Arabistan'daki menfur terör saldırılarını kınadı, hayatlarını kaybeden masum sivillere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi ve tüm Suudluların Ramazan Bayramı'nı tebrik etti

TÜRK UMRECİLERDEN ÖLEN YA DA YARALANAN YOK
Medine'de, dünyanın en büyük camisi Mescid-i Nebevi'deki patlamada, ilk bilgilere göre Türk umrecilerden ölen ya da yaralananlar yok. Edinilen bilgiye göre, patlamanın olduğu yer Diyanet'in otellerine uzak olan bir yer. Diyanet'in Ekip Başkanlığı, gerekli araştırmayı kafile başkanları aracılığı ile yapıyor.

Bombalı saldırının olduğu yer Ravza'nın (Hazreti Muhammet'in kabri) güney doğusunda bulunan otoparkta meydana geldi. Patlamanın olduğu yerle Mescid-i Nebevi arasında bina yok. Ravza'ya olan mesafe takribi olarak 300-500 metre mesafe.