Suriyeli mültecilere vatandaşlık verilmesi ile ilgili tartışmalar devam ederken AK Parti'ye yakın bir sitede ilginç bir yazı paylaşılıyor.

İddiaya göre, Suriyelilere vatandaşlık vermesinin altında yatan gerçek neden, ilerde Halep bölgesi, Türkmen bölgesi ve belki de Şam'ın bir kısmını Türkiye'ye katmak...

Analizde, Suriye'de savaş bittikten sonra Türkiye'deki Suriyeliler'in evlerine döneceği belirtilerek "Sonra Halep, Türkmen bölgesi ve belki de Şam'ın bir kısmında Özgür Suriye yönetiminde bir referandum yapılacak ve bu referandum ile bu bölgeler Türkiye'ye katılacak." denildi. Yazıda bir de "referandum sonrası" sınırların nasıl olacağını gösteren bir harıtaya yer verildi.

İşte Erdoğan'ın "gerçek planı"nın anlatıldığı o analiz:

"Konu ilk açıklandığından itibaren bir çok kesim karşı çıktı ve çıkıyor. Ama neden karşı çıktıklarını bilmiyorlar. Genelde bahane olarak maddi ekonomik türü şeyler öne sürüyorlar. Şunu belirtelim ülkemizde çok sayıda Ermeni, Yahudi, ABD gibi TC vatandaşı kişiler var.

Evet işin özüne gelelim.

Erdoğan'ın Suriyelilere vatandaşlık vermesinin altında yatan gerçek neden ilerde Halep bölgesi Türkmen bölgesi ve belki de Şam'ın bir kısmını Türkiye'ye katmaktır.

Suriye büyük ihtimalle bölünecek.

ABD Esad'a bir "Nusayri devleti" veya bir "Alevistan" devleti kuracak

Kuzeyimizde ise PKK'ya bir devlet kurmak istiyor

DAEŞ'e ne olacak? DAEŞ zaten ABD'nin malı, ona dokunmayacak. Suriye'nin bir bölümüne nefes almasına devam etmesini sağlayacak.

İşte ABD'nin bu planına karşı Erdoğan yeni bir plan geliştirdi.

HALEP VE TÜRKMEN BÖLGESİNİ TÜRKİYE'YE KATMAK

Peki nasıl olacak bu iş?

Suriyeliler bizim vatandaşımız olacak.

Gün gelecek bir gün Suriye'de savaş bitecek ve bu vatandaşımız Suriyelilerin büyük kısmı evlerine dönecek. Dönmeseler bile devlet bir şekilde onları gönderecek.

Sonra Halep, Türkmen bölgesi ve belki de Şam'ın bir kısmında Özgür Suriye yönetiminde bir referandum yapılacak ve bu referandum ile bu bölgeler Türkiye'ye katılacak.

Bu şekilde ABD'nin kurmak istediği PKK devletinin önünü keseceğiz ve DAEŞ'e karşı geniş bir tampon bölge oluşturup DAEŞ'i sıkıştıracak ve Özgür Suriye ordusuna büyük miktarda silah yardımı yaparak DAEŞ'in elinde ki bölgeleri de alıp orada da referandum yaparak o toprakları da Türkiye'ye katacağız.

Olayların dış yüzüne bakmayın. Her zaman derin düşünün. Türkiye eski Türkiye değil. Artık kendi planlarımızı yapıyoruz."