West Ham menajeri Slaven Bilic elde ettikleri başarılarla yetinmeyip, çıtayı yükseltecek açıklama ve hamlelerde bulunuyor.

West Ham bu sezon Premier Lig'de ilk 10 haftada tam 20 puan topladı ve son 7 lig maçında mağlubiyet yüzü görmedi. Kaldı ki bu 7 maçlık periyodta Manchester City deplasmanından 2-1'lik, Liverpool deplasmanundan 3-0'lık galibiyetler çıkarırken, son lig maçında da Chelsea'yi 2-1 mağlup etme başarısı gösterdi.

Bu cumartesi günü Watford ile deplasmanda karşılacak olan West Ham'ın başarılı menajeri Slaven Bilic, bu yenilmezlik serisini devam ettirebilmeleri adına oyuncularının her alanda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Slaven Bilic düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin daha fazla neyi geliştirebileceklerine dair yöneltilen soru karşısında mevcut başarıyla yetinmeyecekleri ve çok daha iyi işler başarabilmek için her konuda kendilerini geliştirmek zorunda olduklarını dile getirdi.

Slaven Bilic sözlerine şu şekilde devam etti;

"Bazı oyuncular kadroya yeni katıldıklarından birbirlerini birkaç aydır tanıyorlar ve bu doğrultuda saha içi organizasyonlarını, oyun akışını geliştirebiliriz. Duran top organizasyonları ve dönen toplar gibi ufak ancak uzun vadede önem teşkil eden konularda da kendimizi geliştirebiliriz. Yeterince şut atan bir takım değiliz ve bu konuda da kendimizi geliştirmeliyiz. Ancak bu sözlerimden herhangi bir memnuniyetsizliğim olduğu kanısına varmayın. Ben yalnızca daha iyisini yapabileceğimize ve bu doğrultuda kendimizi geliştirmemiz gerektiğine inanıyorum. "

Sezona fırtına gibi başlayan ve şu ana dek oldukça başarılı işlere imza atan Slaven Bilic sözlerini sonlandırırken, sakatlık dönemininden Chelsea karşısındaki golüyle dönen pivot santrafor Andy Carroll'ın kalitesini vurguladı ve onun sağlıklı olduğu dönemler büyük işler başarabilecek bir golcü olduğunu dile getirdi.