Hakkında verilen hapis cezasını çekmekte olan yapımcı Sezer İnanoğlu'nun eşine tahsis edilen 350 bin lira değerindeki son model cip, iki gün önce Şişli'de park edildiği otelin önünden çalındı. Şoför tarafından Resepsiyona bırakılan kontak anahtarını alan esrarengiz kişi tarafından çalınan cip, 1 gün sonra polisin dikkati sayesinde Bakırköy'de bulundu. Güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenen hırsızlık olayının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Sezer İnanoğlu'nun eşi Zeynep İnanoğlu aracı almak istedi ancak cip film şirketi adına kayıtlı olduğu için alamadı. Polis kimliğini tespit ettiği şüpheliyi yakalamak için operasyonları sürdürüyor.

İstanbul'da düzenlenen bir polis operasyonunda evinden yapılan aramada Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, uyuşturucu madde çıkan, bir başka olayda polisle çatışmaya giren, 2015 yılında hakkında verilen 5 yıl 10 ay hapis cezası nedeniyle yakalanıp cezaevine giren Sezer İnanoğlu'nun başı bu kez oto hırsızlarıyla derde girdi. "Sezercik" karakteriyle Türk sinemasına damgasını vuran yapımcı Sezer İnanoğlu'nun eşine tahsis edilen son model cip 2 gün önce Şişli'de bir otel önünden çalındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada güvenlik kamera görüntülerini inceleyen dedektifler, hırsızlık anının saniye saniye kaydedildiğini gördü. Otelin önündeki masada oturan bir kişinin, Sezer İnanoğlu'nun eşi Zeynep İnanoğlu'nun şoförünün getirdiği otomobilin park edilişini izlediği tespit edildi.

Şüphelinin, şoförün anahtarı Resepsiyona verip evine gitmek için ayrılmasının ardından yaklaşık 2 saat sonra harekete geçtiği belirlendi. Resepsiyona giderek görevliye sözde şoförün geri geldiğini ve anahtarı istediğini söyleyen bu kişinin daha sonra kontak anahtarıyla hızla dışarı çıkarak aracı çalıştırdığı ve uzaklaştığı görüldü.

Bu gelişme üzerine yaklaşık 350 bin lira değerinde olan ve rengi dolayısıyla İstanbul'da iki adet bulunduğu öğrenilen cip her yerde aranmaya başlandı. Polis ekipleri kısa süre içinde hırsızın kimliğini tespit ederken, çalınan araç Bakırköy'de bir inşaat şirketinin otoparkında bulundu. Polis ekibinin fark ederek müdahale ettiği aracın çalındığı gün "Biraz burada kalsın" denilerek otoparka bırakıldığı öğrenildi. Kamera kayıtları incelendiğinde otomobili bırakan kişi ile otelden çalan kişinin aynı olduğu ortaya çıktı.

Otomobil, bulunduktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü otoparkına çekildi. Olay yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından araçta titiz bir inceleme yapıldı. Cipin sağ arka kapısının hırsız tarafından yapılan kaza sonucu hasar gördüğü tespit edildi. Otomobilde bulunan yabancı parmak izleri ise inceleme altına alındı.

Aracın bulunduğu duyarak Asayiş Şube Müdürlüğüne gelen Sezer İnanoğlu'nun eşi Zeynep İnanoğlu yaklaşık 2 saat boyunca Oto hırsızlık Büro Amirliğinde kaldı. Ancak cipin ruhsatında film şirketi adına kayıtlı olduğu için aracı teslim alamadı. Bulunan aracın şirket yetkililerine teslim edileceği öğrenildi. Zeynep İnanoğlu, şoförü ve yardımcısı ile birlikte bir açıklama yapmadan Asayiş Şube Müdürlüğü'nden ayrıldı. Şüphelinin kimliğinin tespit edildiği, yakalanması için çalışmaların devam ettiği açıklandı.