Tutuklu yargılanan Helin D., son duruşmada yaptığı savunmada, ‘Bana zorla sahip olmak istedi. Bende kendimi korumak maksadıyla yatağın üzerine bıraktığı silahı alıp ateşledim‘ dedi. İddia makamı savcı, Helin D. için 24 yıl hapis cezası istedi. Yapılacak karar duruşmasında son sözü mahkeme heyeti söyleyecek. 

‘‘


 

Olay, geçen Mart ayında Bayraklı ilçesinde bir evde meydana geldi. Yanında kaldığı barmen Ferit Demir‘i (36) öldüren 19 yaşındaki Helin D.‘nin yargılanmasına İzmir Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkemeye Ferit Demir‘in ailesi ve avukatı, tutuklu zanlı Helin D. ve cinayet günü evde bulunan Helin D.‘nin kız kardeşi Gülşen D. katıldı. Mahkemede kendisini savunan zanlı Helin D., ‘Ailemle sorun yaşadığım için 3 aydır erkek arkadaşımın evinde kalıyordum. Olay günü eve aşırı derecede alkollü geldi. Hareketlerinde tuhaflık vardı. Belindeki silahı çıkarıp yatağın üzerine bıraktı. Sonra bana zorla sahip olmak istedi. Kendisine evden gitmek istediğimi söyleyince beni yatak odasına kilitlemek istedi. Bende yatağın üzerinde duran silahı alıp kendimi korumak için ateşledim. Ateş etmeseydim bana zorla tecavüz edecekti‘ dedi. Helin D, amacının öldürmek değil korkutmak olduğunu söyledi.

Olay anında evde bulunan Helin D.‘nin kız kardeşi Gülşen D. tanıklık yaptı. Tutuklu kız kardeşinin iddialarını doğrulayan Gülşen D., ablasının kendisini savunmak için silahı eline alıp ateşlediğini söyledi. Mahkeme karar vermek için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, geçen Mart ayında meydana geldi. Ailesi ile sorunlar yaşayan Helin D. yanına kız kardeşi Gülşen D.‘yi alıp barmenlik yapan 36 yaşındaki Ferit Demir‘in evinde kalmaya başladı. Yaklaşık 3 ay evinde kaldığı Demir‘i yaşanan tartışmadan sonra öldürdüğü iddia edilen Helin D., olay yerine 200 metre mesafede bulunan Bayraklı karakoluna giderek cinayet işlediğini söyleyip teslim oldu. Olay yerinde yapılan incelemede Ferit D.‘nin silahla öldürüldüğü ortaya çıktı. Olaydan sonra Helin D. ile kız kardeşi Gülşen D. polis tarafından gözaltına alınarak sorgulandı. Silahta parmak izleri tespit edilen Helin D., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.