6. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında Malatya'ya gelen sanatçılar hayranlarıyla bir araya geldi.

Film Festivali kapsamında kente gelen sanatçılar Selda Alkor, Perihan Savaş, Suzan Kardeş ve Serdar Gökhan hayranlarıyla buluştu.

Selda Alkor, bir alışveriş merkezinde, festival kapsamında hazırlanan biyografi kitabını sevenleri için imzaladı. Alkor, yaptığı konuşmada, bir film festivalinde ilk defa kitabının yayımlandığını, bunun da kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Sanatçılar Perihan Savaş, Serdar Gökhan ve Suzan Kardeş de "Minder Sohbeti" etkinliği dolayısıyla hayranlarıyla buluştu.

Savaş, bir sanatçıya onur ödülü verilmesi ve alkışlanmasının, sanatçının yaptığı işin doğru olduğunu göstermesi adına önemli bulduğunu söyledi.

Çok duygulandığını ifade eden Savaş, "Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sinema adına bizim gibi emek harcadınız, bizleri izlediniz" dedi.

Sanat hayatına küçük yaşta tiyatroda başladığını belirten Savaş, pek çok sinema filminde rol aldığını, 2000 yılından sonra da tekrar tiyatroya dönüş yaptığını bildirdi.

Tiyatroda hem oyuncu hem de yönetmen kadrosunda ter döktüğünü vurgulayan Savaş, hayranlarının sorularını da yanıtladı.- "Sizler olmazsanız biz zaten var olmayız"Sanatçı Serdar Gökhan da 51 yıllık sanat hayatı boyunca ilk kez onur ödülü aldığına dikkati çekti.

Kendisini onur ödülüne layık görenlere teşekkür eden Gökhan, "Bunlar sizler sayesinde oldu. Sizler olmazsanız biz zaten var olmayız" şeklindeki görüşünü paylaştı.

Gökhan, sanat yaşamı boyunca 120 film ve 30'u aşkın dizide rol aldığına işaret ederek, şöyle konuştu:

"En son Diriliş diye bir tarihi film yaptıktan sonra adım unutuldu. Herkes bana Süleyman Şah dedi. Uzun yıllar tarihsel konuda yapmak istediklerimizi yapamadık. Gerek devlet olsun gerek özel kanallar olsun bu tür projelere yer vermek istemedi. Belki kasıtlı belki kasıtsız bilemiyorum ama bu yeni hükümet zamanında tarihi filmlere yol açtılar. Zannediyorum bundan sonra hazırlayacağımız projeler hep bu yönde olacak. Şu an hazırlanmış 2 proje daha var, hayata geçireceğiz. Bu sefer Süleyman Şah olmayız, başka bir şah olabiliriz."

Sinemayla ilgili anılarını sevenleriyle paylaşan Gökhan, bu anılardan ilerde bir kitap hazırlamayı düşündüğünü sözlerine ekledi.- "Elimde bastonla devam edeceğim"Suzan Kardeş ise yıllarca oyunculara makyaj yaptığını anlattı.

Perihan Savaş ve Serdar Gökhan'ın yanında bulunmaktan gurur duyduğunu dile getiren Kardeş, "Sinemadan kopmamak gibi bir hayalim var. Elimle bastonumla da ben bunu devam ettireceğim" diye konuştu.

Geçmişte Savaş ve Gökhan'a da makyaj yaptığını kaydeden Kardeş, "Ben eskiden onları boyardım, şimdi onlarla sohbetin içinde olmak ayrı bir gurur veriyor. Bu yüzden biraz heyecanlıyım" ifadelerini kullandı.

Kardeş, hayranlarıyla sanatın pek çok dalında yaptığı çalışmaları paylaştı.

Selda Alkor Perihan Savaş Serdar Gökhan Suzan Kardeş Malatya Uluslararası Film Festivali

Orhan Yoldaş - AA