Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-0 kazandıkları karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Deneyimli çalıştırıcı, “Kazanmanız gereken bir maça çıktık. Şampiyonlar Ligi sonrası maça kazanma alışkanlığı olan takım olarak fazla değişiklik yapmadan sahaya çıktık. Beck, Caner ve Necip’i dinlendirelim dedik. Onların yerine daha az şans verdiğimiz oyuncuları oynattık. Arzuluyduk. Rakibin dirençli olması iyiydi. Şampiyonlar Ligi’nde iyi bir sonuç almış takıma karşı oynadılar, bu motivasyon şeklinde yansımıştır rakibe ve dirençlilerdi. Dirençlerini bir süre kıramadık. Rakibi karşılarken geniş alanda oynadık. Herkes sonuç almak için aceleci oynayınca maçı etkiledi. İlk yarı az pozisyon vardı. İkinci yarı rakibin 10 kişi kalması ve 2-0’dan sonra maç koptu. 3-0’a rağmen 6-7 pozisyon kaçırdık. Eksiklerimiz de var. Artılarımız da var. Oyuncularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

"Caner’in durumu olumsuz gibi"

Caner Erkin’in sakatlık geçirmesi ve sahayı terk etmesiyle alakalı gelen bir soru üzerine Şenol Güneş, “Caner’in durumu olumsuz gibi. Bizden önce herkes haber almış. Dinlendirecektim, oynatmayacaktım. İçeri girdi talihsiz şekilde sakatlandı. Böylesine iyi niyetli bir oyuncunun sakatlanması büyük talihsizlik. Maçı kazanmak önemli ama sakatlık üzüntü verici” dedi.

“Rıza bunu çok yapıyor”

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın hakemlerin sonucu etkilediğini söylemesinin hatırlatılması üzerine Şenol Güneş, “Rıza bunu çok yapıyor. Genelde attan alıyor sitem ediyor. Bir şeyler söylemeye çalışıyor. O tür pozisyonlarda bunları görürlerse daha iyi olur. Aleyhimize kaç hareket vardı? Motivasyonun, inancın ve direncin karşısında yedikleri gol motivasyonlarını bozdu” dedi.