Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe'nin haberine göre Metro Turizm'e ait bir otobüsle 24 Mayıs 2016 tarihinde Muğla'dan İstanbul'a gelmekte olan otobüste bulunan ve İstanbul'da bir arkadaşını ziyaret etmek için yola çıkan üniversite öğrencisi C.D. 'nin başına gelenleri arkadaşı Kerem G. anlattı.

Kız arkadaşının bir sesle uyandığını ve muavini mastürbasyon yaparken görmesi üzerine çığlık attığını, muavinin spermlerinin kız arkadaşının yüzüne ve oturduğu koltuğa bulaştığını bunun üzerine kız arkadaşının çığlıkları üzerine otobüs durduğunu ve olayın jandarmaya intikal ettiğini söyledi.

Otobüsün feribot için iskeleye yanaştığı sırada jandarma ve olay yeri inceleme ekiplerinin olaya müdahale ettiğini anlatan Kerem G. arkadaşının yüzündeki spermleri delil olması için o ana kadar silmediğini o şekilde inceleme yapıldığını anlattı.

Metro Holding Olayı Doğruladı

Odatv'ye konuşan Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk ise olayı doğrularken, muavin hakkında hukuki işlem başlatacaklarını söyledi.

Çiğdem Öztürk siteye şu açıklamayı yaptı:

"Olay doğru. Bir kadın yönetici olarak bunu kabul edebilmem, hazmedebilmem mümkün değil. Yasaların bize tanıdığı her türlü imkanı tanıyarak, hukuki manada söz konusu şahsa her türlü yaptırımı yaparken; diğer taraftan biliyorum bunun telafisi olmaz ama müşteki olan yolcumuzun psikolojik durumunu düzeltebilmek için, psikolojik destek dahil elimden ne geliyorsa yapacağım bu olayı unutturabilmek için, ama biliyorum unutulmayacak. İnanın bu ahlaksız şahsın olduğu tarafta değiliz."

Şirket kaynakları olayın zanlısı muavinin Eskihisar Jandarma Karakolu'ndaki ifadesinin ardından serbest bırakıldığına da dikkat çektiler.