Baba ocağına getirilen Şehit Jandarma Er Mustafa Bilgin'in al bayrağa sarılı tabutuna baba Recep Bilgin, anne Nurgül Bilgin, ikiz kardeşi Ramazan, kız kardeşleri ve engelli olan kız kardeş Tuğba Bilgin sarılarak ağıtlar yaktı. Şehidin tabutu açılarak ailesine gösterildi. Bu esnada ikiz kardeşi Ramazan Bilgin sinir krizleri geçirdi, engelli kız kardeş Tuğba Bilgin tekerlekli sandalye ile al bayrağa sarılı kardeşinin tabutunu okşadı, tabutu başında gözyaşı döktü.

Yenidoğan Mahallesi Bahar Sokak'ta bulunan evinin önünde helallik alındıktan sonra cenaze, ilçeye bağlı Yenimahalle Hacı Mustafa Camii'nde ikindi namazı sonrası cenaze namazı için götürüldü. Şehidin cenaze namazına Jandarma Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Adan Arslan, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Kaymakam Hayatı Taşdan, Belediye Başkanı Fatih Üçok, İlçe Emniyet Müdürü Murat Oklaz, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenaze namazını imam olan baba Recep Bilgin kıldırdı. Cami önünde vatandaşlar tekbir getirerek terörü lanetledi.