Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeli İbrahim Vahit Cebri ile eşi Ole El Hasan, geçen yıl nisan ayında Antalya'ya geldi. Çift, Suriyeli akrabalarının Kepez ilçesi Güneş Mahallesi 6064 Sokak'ta kaldığı gecekonduya yerleşti.
İbrahim Vahit Cebri, 2 Haziran sabahı kendisini aldattığını düşündüğü eşini 5 yerinden bıçaklayarak öldürüp kaçtı. Eve gelen diğer Suriyelilerin ihbarı üzerine yakalanan İbrahim Vahit Cebri, tutuklandı.

Akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen Cebri, cezaevinde kendisine zarar verince hastanelik oldu. Cebri, Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinayetle ilgili bugün görülen karar duruşmasına da sedyeyle getirildi. Arapça bilen tercüman eşliğinde duruşmaya katılan Cebri, tahliyesini talep etti.

Sağlık sorunları olduğunu, tahliye edilince Hatay'daki kuzeninin yanına gidip tedavi olmak istediğini anlatan Cebri, takdiri mahkemeye bıraktığını söyledi.
Suriyeli sanığın avukatı İbrahim Kavun ise müvekkilinin cezai ehliyeti olmadığını düşündüklerini söyledi. Müvekkilinin psikolojik sorunları olduğunu, olay tarihinde de eşinin dost edinip kendisini aldattığını düşündüğünü ileri süren avukat Kavun, "Müvekkilim eşinin dostuyla birlikte kendisini öldüreceğine dair plan yaptıkları saplantısına kapıldığı için kendi beyanına göre bu şekilde suç işlemiştir.

Kendisi de eşinin ölümüyle ilgili bu eylemi gerçekleştirdiği hususunda 'Yaptım mı bilemiyorum' şeklinde beyanda bulunmaktadır. Bu nedenle müvekkilimizin cezai ehliyeti olmadığı düşüncesiyle beraatını talep ediyoruz" dedi.

Sanığın kovuşturma ve yargılama aşamasında anormal bir davranışının gözlemlenmediği kanaatine varan mahkeme, İbrahim Vahit Cebri'yi ömür boyu hapse mahkum etti.