Samsung, yeni nesil akıllı saati Gear S2 ile uyumlu cihaz sayısını artırmayı sürdürecek. Gear S2'yi daha önceki akıllı saatlerinin aksine Android 4.4 ve 1.5GB RAM'in üzerindeki tüm Android telefonlarla uyumlu hale getiren Samsung, bu defa gözüne iPhone kullanıcılarını kestirmiş durumda.

Vietnam merkezli SamsungViet sitesinin iddiasına göre Gear S2 akıllı saat yıl sonuna kadar iOS desteği kazanmış olacak. iPhone kullanıcıları ilgili uygulamayı telefonlarına kurarak Tizen işletim sistemiyle çalışan Gear S2 akıllı saati kullanmaya başlayacak.

1447397567_14414488351.jpg

Gear S2 iOS desteği sayesinde satışları artıracaktır

Gear S2'de bildiğiniz üzere Samsung'un mobil ödeme sistemi Samsung Pay desteği bulunuyor. Android kullanıcılarının yararlanabildiği bu özellik güvenlik sınırlamaları nedeniyle iOS tarafında kullanılamayacak.

İlginizi çekebilir; Gear S2'nin Türkiye fiyatı ve özellikleri

Samsung'un yuvarlak ekranlı akıllı satışa sunulduğu ülkelerde kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor. Döndürülebilir çerçeve sayesinde farklı bir kullanım deneyimi vaat eden Gear S2 ülkemizde de satışa sunuldu. Akıllı saatin fiyat bilgisi şu şekilde; spor modeli 899 lira, klasik modeli 999 lira.

Samsung Gear S2'ye iOS desteği geliyor