Talebini iletmeden önce “savcılık makamıyla anlaştıklarını”, Zarrab’ın da onayını aldığını belirten Brafman, Dava Hakimi Berman’dan, duruşma tarihi belirlenmesi için kendisine ve savcılığa verdiği “7 Haziran’a kadar anlaşın” talimatını, ileriye atmasını istedi.

Mahkeme Hakimi Berman, Zarrab’ın avukatı ile Savcı Bharara’nın ofisinden biraraya gelerek, “davaya resmen ne zaman başlanacağı ve kaç gün sürmesinin öngörüldüğü” konusunda 7 Haziran’a kadar anlaşmalarını istemişti.

Brafman dilekçesinde, iki tarafın da yeni belge ve bilgileri daha iyi inceleyebilmek amacıyla daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu bildirdi. Avukat Brafman, hem kendisinin, hem de Savcılık makamının 16 Haziran’da yapılacak olan teknik duruşmaya kadar bu konuda hazır olacaklarını, 16 Haziran duruşmasındaher iki tarafın da, davanın görüleceği kesin tarih ve ne kadar sürebileceği konusunda “daha net bir tarih verebilecekleri” konusunda uzlaştıklarını bildirdi.

Brafman, Hakim’den 7 Haziran’a kadar verdiğiniz kesin duruşmanın ne zaman başlayacağına ilişkin tarih belirleme süresini, 16 Haziran’a uzatmasını, kesin tarihin 16 Haziran duruşmasında belirlenmesini istedi.

Brafman’ın dilekçesinde, müvekkili Zarrab’ın kefalet talebi konusunda ise herhangi bir ibare yer almadı.