Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bugün Ordu'nun Fatsa İlçesi'ne geldi. Fatsa İlçe Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Anlayan'ın vefat eden annesi Zekiye Anlayan'ın Büyük Camii'de öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına katılan Kurtulmuş daha sonra Ünye İlçesi'ne geçti. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin meslek edindirme kursları açılış törenine katılan Kurtulmuş, burada vatandaşlara seslenerek terörle mücadele çalışmalarındaki kararlılığı anlattı.
Türkiye'nin 20 Temmuz'dan beri sistematik bir saldırı altında olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş, "Türkiye'nin güçlü bir ülke olarak bölgesinde ve dünyada etkin olmasından korkan, ürken bir takım çevrelerin maalesef Türkiye'de özellikle 20 Temmuz'dan bu yana ortaya koyduğu eylemleri hep beraber izliyoruz. Maalesef Ordu ilimize de 2 şehit kardeşimiz geldi. Onların cenazelerini bütün Ordu halkı sahiplendi. 20 Temmuz'dan bu yana Türkiye sistematik bir saldırı altındadır. Önce Suruç, arkasından Ankara, arkasından İstanbul saldırısıyla birlikte Türkiye'ye birileri bir mesaj vermek istiyor. DAİŞ, IŞİD adı neyse ne, bir terör örgütü bir taraftan bu katliamlarla, canlı bomba eylemleriyle Türkiye'nin önüne engel koymaya çalışıyor. PKK terör örgütü Türkiye'nin önüne engel olmaya çalışıyor. Sorsanız siyasi olarak istedikleri bir şey de yok. İstedikleri Türkiye'nin gidişatını engellemek, Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesinin önünü kesmektir. Öyle yapacaklarını zannediyorlar" dedi.


HASTANEYE NİYE ROKET ATARSINIZ?
Terör örgütlerine yönelik güvenlik güçleri tarafından yürütülen çalışmaları da anlatan Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin şu anda birçok ilçesinde sokak sokak, semt semt, mahalle mahalle devam eden mücadeleyle güvenlik birimlerimiz terör örgütlerine göz açtırmıyor, aman vermiyor ve inşallah en kısa süredede gerekli cevabı verecek ve terör örgütünü tamamen yok edecektir. Şehirlere tuzaklar kazıyorlar, şimdi terk ettikleri ilçelerde evlerin kapısını bubi tuzaklarıyla, buzdolaplarını bubi tuzaklarıyla dolduruyorlar. Sivil, yaşlı, genç dinlemiyorlar. Okuldur, camidir dinlemiyorlar anlamıyorlar. Milletin gelişmesini sağlayacak hangi kurum varsa ona karşı saldırıya geçiyorlar. Hadi güvenlik kuvvetleriyle savaşıyorsunuz kendi tabirinizle; okuldan ne istersiniz? Sokak sokak mayınlıyorsunuz hastaneden ne istersiniz? Hastaneye niye roket atarsınız? Niye hastanelere yaralı kaldıracak olan ambulansların önünü kesersiniz?" diye sordu.


O ÇOCUĞUMUZU TEBRİK EDİYORUZ
PKK'lıların yaktığı bir okuldan TEOG birincisi çıkan öğrenciye ilişkin haberlerin gazetelerde yayımlandığını, teröre inat yine okulların yapılacağını ve hizmetlerin devam edeceğini kaydeden Kurtulmuş şöyle devam etti:
"Bugün gazetelerde bir haber vardı okumuşsunuzdur. Terör örgütü okulları yakıyor, bu yakılan okullardan birisinden TEOG birincisi olan bir evladımız çıktı. O çocuğumuzu tebrik ediyoruz. O çocuğumuzu yetiştiren hocalarımızı tebrik ediyoruz. Onların gücü binaları yakmaya yetebilir belki ama o binaların içindeki pırıl pırıl yetişmesine ve inşallah büyük insan olmalarına, bu ülkenin büyük şahsiyetleri olmalarına hiçbir şekilde güçleri yetmez. Biz teröre inat okulları yapacağız, üniversitelerimizi geliştireceğiz, yollarımızı, havaalanlarımızı yapacağız. Organize sanayi bölgelerimizide yapacağız. Onlar nerede bu milletin karşısına çıkıyorsa bizde milletle el ele, kol kola güçlü Türkiye istikametinde, büyük Türkiye istikametinde yürüyeceğiz. Türkiye'nin her yeri doğusu, batısı, kuzeyi güneyi son 13 yılda ne kadar büyük hizmetlerle donatılmışsa bundan sonrada aynı şekilde donatılacak. Bir taraftan yoğun bu mücadele devam ederken ilgili bütün bakan arkadaşlarımızla , ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla birlikte bundan sonrasını nasıl rehabilite ederiz bunun çalışmalarını yapıyoruz. Şu ilçede, bu ilçede isimlerini vermiyorum. Ortalığı yaktılar yıktılar, sanmasınlarki oralar öyle kalacak. Şehirlerimizin yeniden imar edilmesini sağlayacağız. Şehirlerimizde onların tahrip ettiklerini inşallah ortadan kaldıracağız. Vatandaşımızın maddi ve manevi olarak mağdur durumda olmasını önleyeceğiz, maddi ve manevi bütün mağduriyetlerini ortadan kaldıracağız. Ve inşallah hep beraber el ele gönül gönüle Türkiye bu istikamette yoluna devam edecek.İnsanların esenlik içerisinde olduğu, bayram havasında olduğu bir Türkiye'yi en kısa zamanda tesis edeceğiz."
Numan Kurtulmuş daha sonra beraberinde bulunan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Garip Gümüş, Milletvekili Metin Gündoğdu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın katılımıyla kursun açılış kurdelesini kesti. Kurtulmuş ardından karayoluyla Altınordu İlçesi'ne hareket etti.