Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Ziraat Türkiye Kupası H Grubu'nda Antalyaspor'u 4-2 yendikleri maçta genel anlamda iyi bir futbol oynadıklarını söyledi.

Pereira, karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında, önceliklerinin Spor Toto Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi olduğunu belirtti.

Portekizli teknik adam mücadeleyi şöyle değerlendirdi:

"Diğer oyuncularıma kıyasla tam ritmini yakalayamamış oyuncularla oynadık. Genel anlamda iyi bir futbol oynadık. Kalemizde gördüğümüz ikinci gol ofsayttı. Maçın sonunda bazı oyuncularım zorluklar yaşadı. Pozisyonlara girip 4 gol attık. Pozisyon vermeyi sevmem. Taktiksel açıdan birbirine alışık oyuncularla oynamadığımız için bu normal. Kazandığımız için mutluyum. Bizim önceliğimiz lig ve Avrupa, kupada da maç maç durumumuza bakacağız ve nereye kadar gideceğimizi göreceğiz."

Basın toplantısında soru istemediğini belirten Pereira, bunun nedeni için şu açıklamayı yaptı:

"Türkçe anlamıyorum. Gazete okumuyor, televizyon programlarını da seyretmiyorum ama beni bilgilendiriyorlar. Yanlış şeyler yazılıp söylendiğinde saygıda bazı eksiklikler yaşandığını görüyorum. Ben sadece futbolu biliyorum ve bu yüzden futbol konuşuyorum. Sadece futbol konuşmak istiyorum. Benim adımla spekülasyon yapılmasını, adıma ve emeğime saygısızlık yapılmasını istemiyorum. Herkese saygı duyuyorum. Buraya gelerek de zorunluluğu yerine getiriyorum."

Öte yandan, sakatlanan kaleci Ertuğrul Taşkıran'ın, MR çekilmesi için hastaneye götürüldüğü bildirildi.