Paris savcısı François Molins tarafından yapılan açıklamaya göre 13 Kasım Salı günü Stade de France'ın H ve D girişlerinde üzerlerinde taşıdıkları bombaları patlatan teröristlerin Avrupa'ya Yunanistan üzerinden girdikleri tespit edildi.

Pasaport öldürülen Suriyeli askerin

3 Ekim'de Leros Adası'na çıkan ve burada parmak izleri alınan teröristlerin yanında Mohammad al Mahmud ve Ahmad al Mohammad adlarına düzenlenmiş 2 Suriye pasaportu bulundu. Yapılan araştırmalarda Ahmad al Mohammad adındaki şahsın birkaç ay önce öldürülen Suriyeli bir asker olduğu anlaşıldı.

Paris'teki saldırılarının ardından yapılan operasyonda kendini patlatan canlı bombanın Hasna Aitboulahcen adlı kadın olduğunu...

7 ülkeden 3'ünde kayıt altına alındılar

Yunanistan Göç Bakanı İoannis Mouzalas, Ahmad al Mohammad isimli pasaportu taşıyan 25 yaşındaki teröristin öngörülen işlemlerle kimlik tespitinden geçtiğini, yedi ülkeden geçmesine rağmen yalnız Yunanistan'da, Sırbistan'da ve Hırvatistan'da kayıt altına alınabildiğini söyledi.

Suriye savaşı ve Paris saldırıları ABD'li silah şirketlerine yaradı ABD'li silah şirketlerinin piyasa değeri, Paris'te IŞİD tarafından düzenlenen saldırıların ardından tavan yaptı. Şirketlerin...

Alternatif göç politikalarından sorumlu bakan Mouzalas “Bütün bu gelişmelere rağmen göçmen sorunu ele alındığında insan hakları ve demokrasi ilkeleri ihlal edilmemelidir” dedi.

ATİNA/DHA