Opera sanatçısı Leyla Demiriş 71 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçı için 26 Eylül Pazartesi günü saat 11.00'de Süreyya Operasında tören düzenlenecek.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan, yaptığı açıklamada, 1981'de geldiği İDOB'da sanatçıyla birlikte çalıştıklarını anlattı. Demiriş ile birçok kez aynı sahneyi paylaştıklarını dile getiren Arıkan, şunları kaydetti:

BÜYÜK BİR SANATÇIYDI

"Ben 4. Murat'ı oynadığımda benim annem rolünü oynadı. Kösem Sultan'ı oynuyordu. Ailece de görüştüğümüz bir sanatçıydı. Tabii ki İstanbul operasına damgasını vurmuş çok önemli sopranolardan biriydi. Okan Demiriş başta olmak üzere, (Giacomo) Puccini, (Giuseppe) Verdi gibi opera bestecilerinin başrollerinde hep sahne aldı. Çok enteresan ve çok güzel bir rengi vardı. Oyunculuğu ve sesi gerçekten sıradışıydı. Ne yazık ki havada uçuyor sesler. Sahnede yaşadıklarımız geride hoş bir seda olarak kalıyor. Nur içinde yatsın." dedi. Suat Arıkan, "Üzgünüz. İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bir değerli sanatçısını daha kaybetti." ifadelerini kullandı.