Etiler'de bir restoranda silahıyla havaya ateş ederek bir müşteriyi de yaraladığı gerekçesiyle yargılanan Onur Özbizerdik, dördüncü duruşmaya da katılmayınca hakkında savunmasının alınması amacıyla hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 27. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki dördüncü duruşmaya tutuksuz sanık Onur Özbizerdik katılmazken, avukatı Ahmet Baran Akkaya hazır bulundu.

HACISÜLEYMANOĞLU'NUN ÖLÜM RAPORUNU MAHKEMEYE SUNDU
Avukat Akkaya, müvekkilinin Hasan Hacısüleymanoğlu'nun cenazesine katıldığı için duruşmaya gelemediğini belirterek, Hacısüleymanoğlu'nun ölüm raporunu mahkemeye sundu.

"ONUR'A SALDIRACAKTI"
Duruşmada tanık olarak dinlenen H.P. "Biz uzunca büyük bir masada oturuyorduk. Dışarısı kalabalıktı. Bizim oturduğumuz yer ayrı bir bölüm gibiydi. Kalabalık sarhoş bir grup geldi. Onur hiç kafasını kaldırmadan 'Buyrun oturun' dedi. Uzun boylu bir kişi 'Sen kimsin lan. O...' diye söyleyince Onur da, 'Anlamadım' dedi. Bir şey olacağını anladığım için ayağa kalktım. Çünkü kişi arkadan geliyordu. Onur'a saldıracaktı, yumruğu havadaydı. Ben araya girince beni duvara itti. O arada kargaşa çıktı. Korumalar geldi. Bu sırada Onur'u tanıdı. Bağırış çağırışlar oldu. Sürekli içeriye birileri girdi" dedi.

"ONUR'UN ELİNDE SİLAH GÖRMEDİM"
Hakim Meral Tokat, Onur Özbizerdik'in elinde silah görüp görmediğini sorması üzerine Tanık H.P., "Hayır, elinde silah görmedim. Ateş ettiğini de görmedim" diye cevap verdi. Mahkeme, savunması alınması amacıyla sanık Onur Özbizerdik hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

SABAH DA YAKALAMA KARARI ÇIKMIŞTI
Onur Özbizerdik, bugün sevgilisi Melis Çakır'ı darp ettiği ve alıkoyduğu iddiasıyla yargılandığı davada da savunmasının alınması amacıyla hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

İDDİANAME
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 2015 yılının Mayıs ayında Etiler'de bir restoranda müşteki Kadir Çap ile şüpheli Onur Özbizerdik'in yer konusuda tartıştıkları anlatılıyor. Özbizerdik'in ruhsatsız tabancasıyla genel güvenliği tehlikeye sokacak şekilde havaya ateş ettiği öne sürülen iddianamede, Müşteki Kadir Çap'ın da yaralandığı belirtiliyor. Onur Özbizerdik'in "Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması" ve "Yaralamaya teşebbüs" ve "Ruhsatsız silah taşımak" suçlarından 2 yıldan 7 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor.