Edinilen bilgiye göre, olay, Sarıçam ilçesinde 12 Ekim 2015 tarihinde meydana geldi. Almanya'dan emekli olan ve yalnız yaşayan Osman Efe’nin (70) yakınları en son 11 Ekim 2015 tarihinde görülen Efe'ye bir türlü ulaşamadı. Efe'nin evine gelen yakınları zili çaldı ama açan olmadı. Yakınları yaşlı adamın hayatından endişe edip polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, kapıyı çilingir marifetiyle açıp eve girdi. Evin odalarının dağınık olduğu görüldü, ancak Osman Efe'ye ulaşılamadı. Banyoya bakmak istendiğinde ise banyonun kapısınında kilitli olduğu görüldü. Çilingir banyonun kapısını açtığında kanlar içindeki yaşlı adamın cesediyle karşılaşıldı. Polis olay yerinde yaptığı incelmede evde kanlı kadın terliği buldu. Yapılan incelemede terliğin eve temizliğe gelen S.C.'ye (39) ait olduğu belirlenerek aynı gece evinde gözaltına alındı. Kadın emniyete getirilerek sorguya alındı. Sorgusunda yaşlı adam ile bir süredir para karşılığı birlikte olduğunu ancak son günlerde 15 yaşındaki kızıyla birlikte olmak istediği için plan yapıp eve gelerek cinsel ilişkiye girdikleri sırada iki kez boynundan şırınga ile tarım ilacı vererek daha sonra da bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf eden S.C., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
 

Polis kadının cinayeti işledikten sonra evdeki 8 bin 500 Euro'yu da çaldığını belirlemişti. S.C.'nin, cinayeti işledikten hemen sonra yanına kızını alarak bir döviz bürosuna gittiği ve Euro'yu bozdurduğu ortaya çıkmıştı. 

Cinayet sanığı kadının daha sonra da kızlarıyla birlikte bir kuyumcuya gidip burada paralarla tam ve çeyrek altın aldığı ortaya çıktı. Cinayet sanığı kadın kuyumcuya çocuklarıyla birlikte gelip burada çok soğukkanlı bir şekilde paraları vererek altın alıyor. Kadının altınları aldıktan sonra giderken de çocuklarıyla birlikte gülmeleri dikkat çekti. Kadın, Osman Efe'yi öldürürken çaldığı bir altını da verip karşılığında altın aldığı görülüyor.