İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) hemen önündeki bulunan Şehzadebaşı Caddesi'nde 15 Temmuz gecesi, 17 kişi hayatını kaybetmişti.

İBB Meclisi'nin kararı ile o gece orada hayatını kaybedenlerin anısına, caddenin bir kısmına '15 Temmuz Şehitleri Caddesi' adı verildi.

İBB Meclisi, Ak Parti grubunun önerisi ve CHP Grubunun da onayıyla hazırlanan ve oybirliğiyle kabul edilen raporda, şöyle denildi:

"Şehzadebaşı Caddesi'nin aksının kısaltılarak Haşim İşcan Geçidi üstünden başlayıp İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünden Gençtürk Caddesi kesişimine kadar olan 250 metrelik yolun '15 Temmuz Şehitleri Caddesi' olarak isimlendirilmesinde karar kıldı."

"hatıra burada yaşatılacak"

İBB Ak Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, "Hain darbe girişiminde bu caddede, İstanbul'da ve Türkiye genelinde şehit düşen vatandaşlarımızın aziz hatırası burada yaşatılacak" dedi.

Öte yandan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul genelinde hayatını kaybeden 95 kişinin isimleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki dev panoda yaşatılıyor.