Numan Kurtuluş, yaşadığımız dönem içinde bu milletin kendi değerleriyle bir araya gelmeye başladığını belirterek ‘İmam hatip mezunu bakanlarımız, savcılarımız, valilerimiz, başbakanlarımız, cumhurbaşkanımız var‘ diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezinde Cihannüma Derneği tarafından düzenlenen konferansa katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Numan Kurtulmuş, Dünyanın bir çok yerinde çeşitli krizlerin yaşandığını belirterek, Dünyanın hemen hemen her yerinde büyük krizlerin yaşandığı ortamdayız. 2015 yılı Türkiye için çok önemli bir yıl olduğu gibi dünyanın küresel olarak çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığı ve yakın dönemde de karşı karşıya kalmanın devam ettiği bir süreçten geçiyoruz. Açlık var, kıtlık, mülteciler sorunu, işgal ekonomik sorunlar var. Dünyanın hemen hemen hiç bir yerinde rahat ve huzur yok. Gücü elinde olanın hakim olduğu bir dünya kurulduğu için bugün bu sıkıntıları bir türlü aşamıyoruz. Türkiye bu istikamette milletin değerleri ve kökleriyle buluşan bir siyaseti benimsediği için ve milletimiz bu siyaset tarzının önünü açtığı için birileri Türkiye'nin önünü kapatmaya çalışıyor.

Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Şimdi başörtülü kırlarımız burada. Yaşadık. 28 Şubat tarihi öncesinde değil, 1997'de yaşadığımız dönemi hatırlıyoruz. Bir tane başörtülünün olmadığı bir Türkiye. Başörtülü insanlara müsamaha gösteremeyen bir Türkiye. Allah'a şükür bugün parlamentoda 25'e yakın başörtülü milletvekilimiz var, başörtülü hakimlerimiz, başörtülü milletvekilimiz var. İmam hatip mezunu bakanlarımız, savcılarımız, valilerimiz, başbakanlarımız, cumhurbaşkanımız var. Olmaya da devam edecek. Millet kazanmaya devam edecek. Ama obamızın biraz daha derlenip toplanması lazım. Biraz daha eksikliklerimizi gidermemiz lazım. Kendimizi unutmadan kibir sahibi olmadan, insanlara tepeden bakmadan kalbimizde ne varsa onu da söyleyecek sözü Allah nasip etsin. (İHA)