G.SARAY Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Beşiktaş maçı ve sezonun geri kalanı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu... Sarı-kırmızılı kulübün resmi sitesine konuşan Hollandalı teknik adam, Beşiktaş maçını kazanmak için her şeyi yaptıklarını söylerken bunun örneği olarak da Muslera’nın son anlarda kalesinden çıkarak gol aramaya gitmesini gösterdi.
 
RIEKERINK ortaya koyulan futbolun takımın geleceği adına da umut verdiğinin altını çizerken şu ifadeleri kullandı: 
“Beşiktaş’ın golünden sonra geri döneceğimize inanmadığımız bir bölüm vardı, ta ki son beş dakikaya kadar. Ardından takım tekrar kendine geldi, daha ileride oynamaya başladı. 
 
‘GERİ DÖN diyecektim!’
 
GOLÜN ardından bir süreliğine iletişimi kaybettik ve bazı işler de yolunda gitmemeye başladı. Son beş altı dakikada skoru bulmak için denemeler yaptık, hatta Nando da ileri çıktı. Benimle iletişim kurduğunda zaten orta sahaya kadar gelmişti. 
 
O an, ona ya, ‘geri dön’ diyecektim ya da ileri gitmesine izin verecektim. Bu, aslında sadece Nando ile ilgili değil; takımın gösterdiği gelişimin, kendilerini adamaları ve başarmak istemelerinin bir yansıması.”
 
‘SneIjder’i kaybetmedik'
 
“WESLEY ile maç öncesinde 60 dakika oynaması konusunda anlaşmıştık. Sakatlıktan henüz çıkmıştı. Hem onun sağlığını, hem de önümüzdeki üç maçı düşünmek zorundaydık. Bir teknik adam olarak sadece kısa dönemi değil, aynı zamanda oynanan maçın sonrasını da düşünmeniz gerekir. 
 
Wesley, sakatlıktan yeni dönmüştü; bu gibi durumlarda özellikle de ilk maçı iyi planlamanız gerekir. Sezon sonuna yaklaşmışken, onu uzun süreli kaybetmemek adına da bu durumu iyi planlamalıydık. Sağlık ekibiyle iyi bir işbirliği yürüttük bana göre.” 
 
‘Kaç kere kalktığınız önemlidir’
 
“BEŞİKTAŞ’IN golünden sonra bazı işler bizim adımıza yolunda gitmemeye, iyi yaptığımız şeyleri de aynı seviyede tekrarlayamamaya başladık. Ama bu noktada güzel bir sözü hatırlatmam gerekiyor: Önemli olan, kaç kere yere düştüğünüz değil; kaç kere yerden kalktığınızdır.”