Kırıkkale il sınırında partililer tarafından karşılanan Sinan Oğan, düğün salonunu dolduran vatandaşlara konuştu. MHP'nin iktidar alternatifi olmadığının söylendiğini kaydeden Sinan Oğan, şunları söyledi:

"Deniliyor ki tabanımız yeterince çalışmıyor. Tabanımızda bu anlamda bu hareketi iktidar yapacak bir gayret yok deniyor. Tabanımız eridi deniliyor. Ben soruyorum; ülkücü hareketin tabanı eridiyse, buradakiler kim? Salonu dolduran, ayakta bile izleyen kocaman salonu dolduran kim? Taban erimemiş, ülkücü hareketin, tavanı erimiştir. Ülkücü hareketin tabanı dimdik ayaktadır. Ancak tavanı eridiği için tabanında ihanet olmadığı için yukarıdan bir rüzgar estiremedikleri için maalesef tavanın gayretleri, tabanın çalışmaları yarım kalıyor, neticeye dönüşemiyor."

Ülkücülerin can damarından Kırıkkale'de belediye başkanlarının olmadığını, 1 Kasım itibarıyla de milletvekillerinin olmadığını belirten Sinan Oğan, "Bu sizin eksikliğiniz değil Kırıkkaleliler, bu sizin az çalışmanızdan kaynaklanmıyor. Bu, yukarının, tavanın yeterince rüzgar estirememesinden kaynaklanıyor. 1 Kasım seçim günü burada genel başkanımız Bahçeli miting yaptı mı?, sokak, sokak sizinle gezdi mi?. Diğer partilerin adayları, diğer partilerin liderleri yaptılar" dedi.

Alın terinin olmadığı işten başarı çıkmayacağını belirten Sinan Oğan, "O sebeple ülkücü harekete yeniden bir hareket getirmek için yola çıktık. Ülkücü hareketi kutlu Anadolu yürüyüşümüzle iktidar yapmak için yola çıktık. Allah nasip ederse 15 Mayıs'ta tüzük kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Çağrı heyetimizin belirleyeceği bir tarihte bir ay içinde genel başkanlık seçiminin yapılacağı kurultayımızı gerçekleştireceğiz. O kurultaya çok sayıda aday ile gireceğiz. O kurultayda bütün adaylar tek vücut olacak. Bir lider olarak oradan çıkacağız" diye konuştu.