İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) ile İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ)'nin imzaladığı eğitim protokolü, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki tüm okulları kapsıyor.

Projeye göre, İAÜ akademisyenleri öğrencilere ders destek hizmetleri sunma, ortaöğretim kurumlarının 11. ve 12. sınıflarında okuyan öğrencilere üniversite kampüs ve kütüphanelerinden yararlanma, arzu ettikleri öğretim üyeleri ile irtibata geçebilmeleri, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmeleri, yaz tatillerinde, ilkokul öğrencilerine yönelik eğitim verilmesi, fiziki mekan ve tesislerden yararlanma imkanı sunma, velileri bilinçlendirme ve okuma-yazma kursları, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan personeli, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okul ve kurumlarında görev yapan yönetici, öğretmen ve idari personelin teknoloji kullanımı becerilerini geliştirmeye yönelik teknik destek verilmesi eğitim-öğretimin niteliğini geliştirmeye dönük, uygun olan dal ve alanlarda zümre danışmanı olarak görev yapan öğretim üyesi veya öğretim görevlilerinin, belirlenen okullarda derslere katılmaları, karşılıklı olarak öğretmenlerin de üniversitedeki derslere dinleyici olarak katılmaları sağlanacak.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Aydın ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız arasındaki protokolün imza törenine, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ve İAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamide Ertepınar da katıldı.