İngiltere Premier Ligi takımlarından Arsenal ile de sözleşmesi bitecek olan ve adı sık sık Fenerbahçeyle anılan Mesut Özil, sarı-lacivertli kulüp hakkında ilk kez konuştu. Türk asıllı Alman milli futbolcu, ailesinin Fenerbahçe'ye transfer olmasını istediğini söyledi.

Goal.com’un İngilizce edisyonundan Chris Wheatley’e özel bir röportaj veren Mesut Özil, Fenerbahçe hakkında: ”Birçok insan, ailem, arkadaşlarım bana Fenerbahçe hakkında sorular soruyor. Bana sürekli takıma katıl, oraya git diyorlar. Ancak şu anda Arsenal ile sözleşmem devam ediyor ve ne Türkiye ne de başka bir ülkeye transferi şimdilik düşünmüyorum. Gelecekte nelerin olacağını asla bilemezsiniz. Burada çok rahatım. Neler olacak bakalım” şeklinde konuştu.

28 yaşındaki Türk asıllı Alman yıldız Türkiye hakkındaki düşüncelerini de şu sözlerle ifade etti: ”Türk olduğum için çok ama çok gururluyum. Annem ve babamın ikisi de Türk. Almanya’da doğdum ve orada büyüdüm. Futbol oynayarak farklı kültürler öğrendim, birçok farklı bakış açısı geliştirdim”.