Mardin’in sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Nusaybin İlçesi’nde, PKK’lıların tuzakladığı bombanın patlaması sonucu 1 uzman çavuş şehit oldu, 2’si polis, 9’u asker olmak üzere 11 güvenlik görevlisi yaralandı.

Mardin’in 14 Mart’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Nusaybin İlçesi’nde güvenlik güçleri hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. Bugün ilçenin Fırat Mahallesi’nde bir evde arama yapılırken, teröristlerin tuzakladığı bomba patladı. Şiddetli patlamada yaralanan 2’si polis 9’u asker 11 güvenlik görevlisi Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralılardan 7’si ayakta tedavi görürken, 1’i ağır 5 yaralıdan 1 uzman çavuş tedavi gördüğü Nusaybin Devlet Hastanesi’nde şehit oldu.

1 UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT OLDU

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lıların tuzakladığı bombayı patlatarak düzenlediği saldırıda ağır yaralanan 1 uzman çavuş tedavi gördüğü Nusaybin Devlet Hastanesi’nde şehit oldu. Diğer yaralı 11 güvenlik görevlisinin tedavileri sürüyor.

ŞEHİDİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lıların tuzakladıkları bombayı patlatarak yaptıkları saldırıda şehit olan askerin uzman çavuş Mehmet Akpınar olduğu açıklandı. Evli ve 2 çocuk babası olan Akpınar’ın şehit olduğu haberi, Elazığ’da yaşayan ailesine verildi.

 

Ailesinin bir bölümünün saldırı sonrası yaralandığı haberi üzerine Nusaybin’e gittiği belirtildi.

Şehit Mehmet Akpınar, yarın memleketi Elazığ’da düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

HULUSİ AKAR ZİYARETTE BULUNMUŞTU

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, patlamanın meydana geldiği Mardin Nusaybin’de operasyon yapan birlikleri ziyaret etmişti.

MORAL VE DESTEK VERMEK İÇİN ORADAYDI

Nusaybin ve Şırnak’ta devam eden operasyon birliklerine moral ve destek ziyaretinde bulunmak, operasyon hakkında brifing almak üzere gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları Nusaybin’de askeri birliklerden brifing aldıktan sonra Mardin Valiliği’ne geçti. Burada Vali Koçak ve yardımcıları tarafından karşılanan Orgeneral Akar, daha sonra makam odasına geçti. Valiler kararnemesinde Aydın Valiliği’ne atanan Vali Koçak’a yeni görevinde başarılar dileyen Orgeneral Akar şeref defterini de imzalayarak, “Bundan sonra Aydın’da buluşuruz sizinle” dedi.

Genelkurmay Başkanı Akar, şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Koçak ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları, daha sonra Vali Koçak ile basına kapalı olarak görüştü.