Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) ile Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Avrupa İş Kurulu tarafından Oxford Socrates Ödülü'ne layık görüldü.

Avrupa İş Kurulu, Mardin Artuklu Üniversitesini "En iyi bölgesel üniversite", Rektör Prof. Dr. Ağırakça'yı ise "Yılın yöneticisi" seçti.

MAÜ'den yapılan açıklamada, İngiltere'nin Oxford şehrinde bulunan, Uluslararası Liderler Kulübü (ICL) ve Avrupa Rektörler Kulübü (CRE) iş birliği ile yönetilen Avrupa İş Kurulu'nca (EBA) düzenlenen Oxford Socrates Ödülleri'ne farklı ülkelerden rektör ve üniversitelerin aday gösterildiği belirtildi.

Prof. Dr. Ağırakça'nın "Yılın yöneticisi", MAÜ'nün ise "En iyi bölgesel üniversite" seçildiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"İngiltere'nin Oxford şehrinde düzenlenecek ödül töreninin ardından, dünyanın birçok yerinden yatırımcı, bilim adamı ve rektörün katılım sağladığı 'Liderler Zirvesi' ve 'Akademi Birliği Yıldönümü Buluşması'na katılacak olan Ağırakça, düzenlenecek panelde üniversitenin gelişimi hakkında bilgi aktaracak."

Halil İbrahim Sincar - AA