Manisa'da terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 kişinin evinde, FETÖ üyesi 16 şüpheli polis baskınında yakalandı. PKK'lı baba ile kızın, FETÖ üyelerini yurt dışına kaçırmaya çalıştıkları ve kişi başı 3 bin euro istedikleri belirtildi.

PKK İLE FETÖ KOYUN KOYUNA

Manisa'da, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen Fethullahçı Terör Örgütü'nün il imamları ile bir teğmenin de aralarında bulunduğu 16 kişi ile şüphelileri yurt dışına kaçırmaya hazırlandığı belirtilen E.K. yakalandı. Manisa'da kiraladığı çiftlik evde 16 kişiyi saklayan E.K.nın terör örgütü PKK üyesi olduğu, kızının ise örgütün dağ kadrosunda bulunduğu belirtildi. E.K'nın yurt dışına kaçırmak istediği FETÖ'cülerden kişi başı 3 bin euro istediği öğrenildi.

FETÖ'NÜN İL İMAMLARI PKK'NIN EVİNDE YAKALANDI

PKK'lı teröristlerin kiraladığı çiftlik evine düzenlenen operasyonda, E.K. ile birlikte FETÖ'nün Batman ve Muş imamı M.S., Mardin imamı O.Ö., Çankırı'da FETÖ üst düzey yöneticisi T.Y., FETÖ üyesi olmaktan aranan M. Ö., Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan ihraç edilen Teğmen M. S. ve Batman Tarım İl Müdürlüğü'nden ihraç edilen M. Ö.'nün de aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındığı belirtildi.