Gazetemistanbul'dan Ekrem Hacıhasanoğlu'nun haberine göre; Uluhan Grup'un yarım kalan projesi Acunkent'in mağdurları haklarını aramak için AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yürüyerek İl Başkanı Selim Temurci ile görüşmek istedi. İnşaat projesinden, 2011 yılında ev ve dükkan satın alan ancak paralarını ödedikleri halde tapularını alamadıklarını söyleyen 200 kişilik bir grup, “Tek umudumuz Cumhurbaşkanımız; yardım et bize”, “Yolu yolsuzluk olanlardan hesap sorulsun”, “Sesimizi duyun adalet istiyoruz artık yeter” yazılı dövizler taşıdı. Polis İl Başkanlığı önünde tedbir alırken Ak Parti il yöneticileriyle görüşen grup temsilcileri sorunun çözümü için adım atılması konusunda söz aldıklarını söyledi.

Hakkımızı aradığımız için tehdit ediliyoruz 

Yaşlı, genç, kadın, erkek ve çocuklardan oluşan ve bini aşkın mağdur adına hareket ettiklerini belirten grup, Türk bayrağı açtı ve İstiklal Marşı okudu. Müteahhitin ortada olmadığını belirten mağdurlar, "Bize yerimizi vermemek için ısrar ediyorlar" tepkisinde bulundu. Çocukları daha doğmamışken para ödemeye başladığını belirten bir kadın mağdur ise çocukları büyüdüğü halde dairesini hala alamadığını söyledi. Bazı mağdurlar da haklarını aradıkları için tehdit edildiklerini iddia etti. Doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen bir mağdur da, "15 Temmuz gecesinde bu halk sana sahip çıktı. Sen de bize sahip çık" dedi.

Belediye başkanı garantör oldu 

Acunkent mağdurlarının sorunlarını hem ilçe belediye meclisine hem de Milletvekili Ali Şeker sayesinde TBMM'ye taşıdıklarını belirten CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, "Mağdurların tamamı ile gö-rüştük. Paralarını vermelerine rağmen evlerini ve tapularını alamıyorlar. Çünkü inşaat daha bitmemiş" dedi. Gazetemize konuşan Gökmen, maketten daire satılırken Belediye Başkanı'nın inşaata garantör olduğunu hatırlatarak, "Yaklaşık bin 40 tane mağdur var. Kendi aralarında da dernekleşmiş durumdalar. İlgili inşaat şirketine 40 milyon haciz geldiği iddia ediliyor" bilgisini verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.