CHP’li Erdem, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İstanbul’da şehit olan polislerin cenaze törenine katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun protesto edilmesini eleştirdi. Erdem, Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği çelengi parçalamak isteyen ve Kılıçdaroğlu’nun önüne mermi bırakanların Osmanlı Ocakları’ndan olduğunu öne sürerek şöyle konuştu:

“Bu şekilde algı yaratmaya çalışıyorlar. Osmanlı Ocakları denilen zerzavat grubuna soruyorum; Bu cenazeler konusunda yurt severlik ruhu varda şeref namus ve haysiyetleri varsa bunu ispatlasınlar. Şehide kelle diyenlerinde çelenklerini parçalasınlar. Hodri meydan. CHP’nin ne Genel Başkanı ne milletvekilleri şehide hakaret etmez sahip çıkar. Terör örgütlerinin karısında pozisyon alır. Mermi bırakılması bir mafya raconudur. Bu havuz medyası eğer mermiyi bırakanları şehit yakını derse bizim şehitlerimizin yakınlarına mafya demiş olur. Böyle bir algı operasyonu yapıp da onların vicdanlarını örselememelerini tavsiye ediyorum. Cebinde tabanca mermisiyle neden gidiliyor cenazeye? Cebinde tabanca mermisiyle cenazeye gidilmez. Bunların provokasyon olduğu aşikardır. Asla boyun eğmeyeceğiz bunlara. Bu işi örgütleyenlere çağrı yapıyorum: Ahlaklı, haysiyetli, şerefli olun. Şehitleri istismar ediyorsunuz buna hakkınız yok.”

‘O MAFYAYI İFŞA EDİYORUZ, OSMANLI OCAKLARI’

CHP’li Eren Erdem, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“O mafyayı da ifşa ediyoruz. Osmanlı Ocakları. Bu mafyalara şehitlerimiz temsil etmeyeceğiz. Kimlerden talimat aldığını biliyoruz bu mafyanın. Tabanca mermisi koyan mafya babalarından hesap soracağız. Bu provokasyonlara karşı dik duracağız. ‘Camiye ayakkabı ile girdiler’ diye kıyameti koparan, camiye protesto amacıyla tabanca mermisi ve yumurtayla girenlere bir çift sözün olacak mı? Şehit yakınlarımızın eylemle alakası olmadığını biliyoruz. Şehit cenazeleri asla politize edilmemeli.” DHA