Zaman gazetesine destek ziyareti için gelen Levent Gültekin, bahçede toplanan Zaman okurlarına seslendi. Gültekin’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Geçmişte hem Zaman gazetesini hem de Cemaat’i çok eleştirmiş bir yazarım. Sonuçta bu ülkede yaşıyoruz. Hepimizin hataları olmuş olabilir. Fakat geldiğimiz nokta artık başka bir nokta. Yani bu bir Cemaat meselesi olmaktan öte. Türkiye’yi kaybediyoruz şu an. Türkiye, özgürlüğünü, yaşamını, huzurunu, insanlığını kaybediyor. Birkaç gün önce İMÇ, ondan önce Bugün, Samanyolu’nu kararttılar. Şimdi ise zaman. Türkiye akıl almaz bir noktaya doğru ilerliyor. Biz sadece gelip burada tepkimizi ortaya koyuyoruz. Acı olan, benim de ömrümü vermiş olduğum –neredeyse 30 yılımı verdim- dindar, İslamcı dediğimiz arkadaşlarımızın eliyle ülke yıkılıyor. Aslında yıkılmıyor, yıkıldı. Şu anda hepimiz enkazın altında kalmışız, nasıl nefes alırız diye onun mücadelesini veriyoruz.

AK Parti’ye oy veren o tertemiz insanlara sesleniyorum; bu artık bir cemaat meselesi olmaktan çıktı. Bu bir ülke meselesi. Eğer siz elinizi vicdanınıza koymazsanız, eğer bu ülkenin yıkışına siz dur demezseniz hiç kimse durduramaz. Bu artık bir Cemaat meselesi değil, bunun altını özellikle çiziyorum. Cemaat meselesi olsaydı burada olmazdım. Bu Türkiye’nin varolma meselesi. Bütün özgür basın susturuluyor.”