Nagihan ALAN / GAZETE HABERTÜRK

KONSER

Sanatıyla kendini dünyaya kabul ettirmiş, 5 kıtada konserler veren, Le Figaro'nun "O, sadece dahi bir piyanist değil; şüphesiz ki 21. yüzyılın en büyük sanatçılarından biri olacaktır" dediği Fazıl Say; Mozart, Haydn, Chopin, Debussy'nin eserleri ve kendi baladlarıyla 20.30'da Enka İbrahim Betil Oditoryumu'nda. n Bir zamanlar Texas, şimdi ise New York tabanlı yarıkolektif grup Grammy ödüllü "Snarky Puppy", uzun bir aradan sonra 20.00'de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda muhteşem şarkılarla hayranlarıyla buluşacak. n Funk, caz, Latin ve lounge çizgileri taşıyan rock formatlı parçalar üreten "Raba di Babba", Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde saat 22.30'da dinleyenlerine harika bir akşam yaşatacak. n Bir dönem İndigo, Fishmind gibi grupların solistliğini üstlenen Ercüneyt Özdemir, 2008 yılında yayınladığı ilk solo albümü "E8" ile bir kez daha adından söz ettirmeyi başardı. Fenerbahçeli Olmak şarkısıyla büyük beğeni toplayan Özdemir, saatler 23.59'u gösterdiğinde Hayal Kahvesi Beyoğlu'nda.

SERGİ

Tarihi Yarımada'nın tek sanat ve tasarım galerisi olarak, üzerinde durduğu tarihsel katmanları bugünün dili ve sanatçıları ile izleyicisine sunan sergi "Yarımada'dan Yansıyanlar", ARMAGGAN Art&Design Gallery'de görülebilecek. n Doğanın kentleşme ile tahrip edilmesine karşın bu sürece direniş üzerinden yoğunlaşan Azade Köker'in "EntkettetÇözülüş" sergisi, sanatseverlerce Proje 4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi'nde görülebilecek.

TİYATRO

Günümüzde sadece tüketen ve tüketmeyi alışkanlık edinmiş insanların asıl değerlerinden nasıl koptuklarını anlatan kara mizah örneği 2 perdelik "Yetersiz Bakiye", 20.30'da Yunus Emre Kültür Merkezi'nde... n Geçen hafta Ankaralı sanatseverlere "Perde" diyen "Evet İstiyorum" adlı oyun, bu kez de İstanbullu tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. "Evet İstiyorum" saat 20.30'da Kadıköy Kozzy AVM Kültür Merkezi'nde sizlerle... n İstanbul Komedi Oyuncuları'nın iki cinsin bir araya gelince nasıl çığırından çıkabileceğini anlatan oyunu "Aşka Olan Meyilim Senin Yüzünden", 20.30'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.