Yeni Asır'dan Kazım Yörükce'nin haberine göre Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğrenim görürken 11 ay önce ortadan kaybolan ve ailesinin terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ettiği Sökeli Behiye Kır'ın facebook hesabından 'Dağlar benim meskenimdir' şarkısı paylaşıldı.

Behiye Kır kaybolduktan sonra ilk kez bir paylaşımda bulunduğunu belirten anne Ayşe ve baba Ali Kır, yetkililerden kızlarının bulunmasını istedi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne geçen yıl kayıt yaptıran Behiye Kır (19), en son 6 Aralık 2014'te babası Ali Kır ile telefonda görüştü ve bir daha iletişim kurulamadı. Kaybolmadan hemen önce sosyal medya hesabında, 'Böylesi daha iyi olacak eminim' yazdığı görülen Behiye Kır'ın bir arkadaşıyla birlikte terör örgütü PKK'ya katıldığı öne sürülmüştü. Haber alamadığı kızını bulmak için Van'a giden Ali Kır, arkadaşlarıyla yaptığı görüşmeden PKK tarafından kaçırıldığı kanaatine vardığını söylemişti.

"Anla, tanı, öyle yorumla"

Behiye Kır, 20 Kasım günü sosyal medya hesabından şarkı paylaştı. "Kürtlerin Sezen Aksu"su olarak bilinen ve 2007 yılında 26 yaşındayken çatışmada hayatını kaybeden PKK'lı Delila'nın 'Dağlar benim meskenimdir' şarkısını paylaşan Kır, paylaşımına 'Anla tanı öyle yorumla' diye bir de not ekledi.

"Başına bir şey gelmeden bulunsun"

Behiye Kır'ın yaptığı bu paylaşım PKK'ya katıldığı iddiasını güçlendirdi. Kızının terör örgütüne katıldığına asla inanmadığını söyleyen anne Ayşe Kır, "Benim kızım PKK tarafından kaçırıldı. Zorla dağlarda tutuluyor. Kızımızı çok özledik. Ona kavuşmayı istiyoruz. Başına bir durum gelmeden bir an evvel bulunması için yetkililerden yardım istiyoruz" diye konuştu.