ORDU'da tartıştığı ağabeyi, yengesi, iki yeğeni ve torununu pompalı tüfekle öldürüp aynı silahla intihar eden Arslan Maksut Baydemir Ordu'da, Aydoğan Baydemir ile oğlu Recep'in cenazeleri ise İstanbul'da bugün toprağa verildi. Katliamda 5 yaşındaki kuzeni M.B. ile evin kapısını kilitleyerek odaya gizlenip kurtulan 13 yaşındaki E.B. dehşeti jandarmaya anlattı.

Ordu'nun Altınordu İlçesi'ne bağlı Yaraşlı Mahallesi'nde yaşayan evli ve 3 çocuk babası Arslan Maksut Baydemir (60), İstanbul'dan Ramazan Bayramı nedeniyle Ordu'ya gelen, ağabeyi evli ve 3 çocuk babası Mustafa Baydemir (75), eşi Neziye Baydemir (65), oğulları Gündoğan Baydemir (45) ve Aydoğan Baydemir (43) ile torunu Recep Baydemir'i (20) tartışma sonucu pompalı av tüfeğiyle öldürüp aynı silahla intihar etti.

CENAZELER TOPRAĞA VERİLDİ

Arslan Maksut Baydemir'in cenazesi jandarmanın yoğun güvenlik önlemi altında bugün Cuma namazından önce kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi. Ailesinin isteği üzerine Aydoğan Baydemir ve oğlu Recep Baydemir'in cenazesi ise İstanbul'da defnedildi. Hayatını kaybedenlerden Mustafa Baydemir, eşi Neziye Baydemir ve oğlu Gündoğan Baydemir ise dün akşam Ordu'da aynı mezarlıkta toprağa verildi.

Gündoğan Baydemir'in İstanbul Şişli Belediyesi'nde çalıştığı da öğrenildi. Olaydan sağ olarak kurtulan öldürülen Aydoğan Baydemir'in oğlu E.B. ve Gündoğan Baydemir'in oğlu M.B.'nin evin önünde oyun oynarken silah seslerini duyup içeriye kaçtıkları, evin kapısını kilitleyerek odaya saklandıkları öğrenildi. E.B.'nin, evin içinden telefonla 156 jandarmayı arayarak olayı anlatıp yardım istediği de belirtildi. Olaydan sonra psikolog ve avukat nezaretinde jandarmaya olayı anlatan E.B. ve M.B.'nin daha sonra ifadelerine başvurulacağı da öğrenildi.