Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam'ın tutuklu bulunduğu hapishaneden salıverildiğine dair iddiaların sosyal medyada yer alması üzerine cezaevi yönetimi yazılı açıklama yaparak bu iddiayı yalanladı.

Libya'daki Zintan Hapishanesi yetkilileri, devrik lider Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam'ın serbest bırakıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

CEZAEVİ YÖNETİMİ AÇIKLAMA YAPTI

Sosyal paylaşım sitelerinde, Seyfulislam'ın tutuklu bulunduğu hapishaneden salıverildiğine dair iddiaların yer alması üzerine cezaevi yönetimi yazılı açıklama yayımladı.

 

"HALA CEZAEVİNDE"

Açıklamada, 2011 yılındaki gösterileri şiddet kullanarak bastırmak ve çok sayıda kişinin ölümüne sebep olmakla suçlanan oğul Kaddafi için "Seyfulislam serbest bırakılmadı, hala cezaevinde hapis yatıyor." denildi.

2011'DE YAKALANMIŞTI

Kaddafi, babasının ölümünden sonra Kasım 2011'de Libya'nın güneyindeki çöl kenti Sabha'da yakalanmıştı.

SEYFULİSLAM'IN ARALARINDA BULUNDUĞU 37 KİŞİ YARGILANIYOR

Seyfulislam, eski istihbarat şefi Abdullah es-Senusi ve eski Başbakan El-Bağdadi el-Mahmudi gibi rejimin sembol isimlerinin de aralarında bulunduğu 37 kişi, 17 Şubat 2011'de başlayan halk ayaklanmasında "gösterileri şiddet kullanarak bastırmak, göstericileri öldürmek, köy ve şehirleri kuşatma altına almak ve kamu mallarını zarara uğratmak" gibi suçlamalarla yargılanıyor.