Gazeteci ve haber sunucusu Özlem Gürses, "Bazen Olmaz" isimli başarısızlık hikayelerini anlattığı yeni bir kitap yazdı. Kitapta, Cem Yılmaz, Muhtar Kent, Ali Sabancı, Zeynep Bodur Okyay'dan, Cem Boyner ve Arda Turan'a, Hüsnü Özyeğin, Hanzade Doğan Boyner ve Abdülkadir Konukoğlu'ndan Mustafa Denizli'ye kadar birçok ünlü ismin hikayesi yer alıyor. Özlem Gürses, Güneri Civaoğlu'nun CNN Türk'te sunduğu "Güneri Civaoğlu ile Şeffaf Oda" programının konuğuydu. Kitabında yer alan isimler ile yaptığı sohbetten bahseden Gürses, Cem Yılmaz'ında başarısızlık hikayesini anlattı.

"EVLİLİĞİ SÜRDÜREMEDİĞİM İÇİN KENDİMİ ÇOK BAŞARISIZ HİSSETTİM"

Cem Yılmaz'ın başarı ve başarısızlık kavramını tartışmaya açtığını söyleyen Gürses, "Söyledikleri içinde en ilginci evliliği ile ilgili söyledikleriydi. Bu konuda Cem Yılmaz, 'Bu evliliği sürdürememiş olmakla ilgili kendimi çok başarısız hissettim. Bunu eşimle de konuştum ve benzer duyguları onun da yaşadığını anladım.' dedi. Bunun üzerine bende Cem Yılmaz'a artık evlilik defteri kapandı mı? diye sordum. 'Dur bakalım hayat devam ediyor' yanıtını verdi." şeklinde konuştu.

"ÇOCUĞUN HİKAYESİNE İZİN VERMEN LAZIM"

Cem Yılmaz ile oğlu hakkında da konuştuklarını söyleyen Gürses, "Cem Yılmaz ile oğlu hakkında da konuştuk. Bu konuda bana, 'çocuğun hikayesine izin vermen lazım, öteki senin hikayen yani onu alayım da şuraya götüreyim, bunu yaptırayım bu senin hikayen, çocuğun değil' dedi."  ifadelerini kullandı.

"EN BÜYÜK HAYALİM..."

Cem Yılmaz'ın çocukluğundan beri hayalini kurduğu hayali de söyleyen Özlem Gürses, "Mesela 'Çocukluğumdan beri kurduğum bir hayal var. Dünyaca ünlü, çok yetenekli bir müzisyen olup, eşsiz bir yeteneğe sahip olmak. Ama anladım ki istediklerinle becerilerin aynı şey olmayabiliyor hayatta.' dedi." şeklinde konuştu.