Gelecekte yeni pazarlar, yeni sektörler, teknoloji, insan kıymetleri ve markalaşma konularının masaya yatırılacağı VİZYONER'15 Zirvesi'ne katılacak iş liderleri şöyle:

TAV Havalimanları Holding CEO'su Dr. M. Sani Şener, CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane, Renault Genel Müdürü İbrahim Aybar, Twitter Küresel Kamu Politikalar Başkan Yardımcısı Colin Crowell, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yülek, Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Şuayip Birinci, Sabiha Gökçen Havalimanı İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Hakan Arslan, T.C. Başbakan Eski Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, AVEA – TTNET – Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, Ülker Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük.

"100 yaşını aşan şirket yok denecek kadar az"

Yeni pazarlar, yeni sektörler, teknoloji, insan kıymetleri ve markalaşma konularının ele alınacağı zirvenin iş dünyası için fikir ve vizyon kaynağı olacağına dikkat çeken MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, "Gelecek her zaman bir muammadır ancak buna hazırlıklı olmak da elimizde. Şirketler ve sektörler geleceğe yeterli hazırlık yapmıyor ve kısa vadeli vizyonlarla ilerlediklerinden kısa bir yaşam ömrüne sahipler. Oysa genelde ülkeler, özelde ise sektörler ve kurumlar geleceğe kendi isimlerini, ürünlerini bırakırlar. Bu yüzden MÜSİAD Vizyoner' 15 ve devamı olacak toplantıların amacı ülkenin değerli müteşebbislerini, işletmecilerini ve sektörlerini gelecekle buluşturacaktır. Sektörlerin kendi vizyonlarını belirlemesi, yurtiçi ve yurtdışında risklere karşı hazırlıklı olmaları durumunda, güçlü ve dinamik bir Türkiye için adım atılmış olacaktır" dedi.