Eski Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik  Medyascope.tv’de Ruşen Çakır’ın yayınına konuk oldu.  

Zaman Gazetesi’ne atanan kayyum hakkında da görüşlerini dile getiren Çelik, “İnsani erdem, sizin taban tabana zıt olan insanlar haksızlığa uğradığı zaman onları savunmaktır. Burdan hareketle Bülent Bey’e, bana veya başkasına paralelci diyenin alnını karışlarım. Ben bu sözü edilen gruba hiç bir zaman mensup olmadım, olmam. Ben muhafazakar bir ailenin çocuğuyum, hep merkez sağa oy verdim. Erdoğan ile ilk görüşmemde, AKP, Refah’ın, Faziletin devamı gibiyse ben yokum dedim. AKP’yi klasik bir milli görüş partisi olarak görmediğim için katıldım.” şeklinde konuştu.

Çelik, iktidara yakın medya tarafından yapılan "dışlandıkları için bu tepkileri gösteriyorlar" yorumlarıyla ilgili, "Bir kenara çekilip susmamı kimse benden beklemesin. Ben AK Parti'liyim ve partimin daha iyi olması için konuşmak zorundayım" ifadesini kullandı.  

Çelik şöyle devam etti: Sayın Gül 7 yıl Cumhurbaşkanlığı  yaptı. Gül, isteseydi de devam edemezdi zaten. Ben üç dönem değil, 4 dönem vekillik yaptım. Milletvekilliğine devam etmeme kararını ben istedim ve danışmanlıktan da kendi isteğimle ayrıldım. Elbette rahatsızlıklarımız vardı. Ben Hüseyin Çelik olarak MHP, CHP ya da HDP'li olamam. AK Parti'liyim ben. Partimin daha iyi olmasını isterim. Benim bir kenara çekilip susmamı kimse benden beklemesin. 

Çelik, kendisine yöneltilen ‘paralelci’ iddialarına sert çıkarken, “Bir kimse, devletin kendisine verdiği ünvanı, -bu herkes olabilir- bunu bir manivela haline getirdiyse, siyaseti dizayn etmeye çalışıyorsa biz o eli kırarız. Son zamanlarda önümüze gelene ‘paralelci’ yaftası yapıştırıyoruz. 28 Şubat’ta hakim olan yafta gerici, mülteci yaftasıydı. O gün bu ne kadar yanlışsa, bugün yapılan da o kadar yanlıştır.Benim ne söylediğimi tartışmaktan ziyade direk paralelci diye yaftalamaya çalışmak sözün mahiyetini çarptırmaya çalışmaktır.” dedi.

Yeni Parti Kurulacak mı?

 

Arınç ve Gül ile birlikte yeni parti kurma iddialarıyla ilgili olarak ise “Ben AK Parti’nin kuruluşunda programını yazan 11 kişiden biriyim, AK Parti’de bakandım, genel başkan yardımcısıydım. Bugün de gönül bağım var. Bizim partimizin selametinden öteye bir arzumuz yoktur. Yarınlarla ilgili olarak mümkünat meselesine girersek bu söz sizi başka yerlere götürür. Bugünü konuşuyorsak sözünü ettiğiniz grup Türkiye’nin daha iyi bir durumda olmasını, demokrasiden yana, hukukun üstünlüğünden yana bir ülke olmasını istiyor.” diye konuştu.